Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Vazhdo me nje Keshill...

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Sat Oct 17, 2009 2:12 am

Mos e festo triumfin para fitores.

Ai qė ka me vete drejtėsinė, ka tė drejtė tė jetė krenar.

NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Sat Oct 17, 2009 2:35 am

»Plagėn e nėnqmon ai qė nuk e din qka ėshtė dhimbja«
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Sat Oct 17, 2009 2:37 am

Mos thuaj O Allah :Sprova ime ėshtė e madhe ,
Por Thuaj Oj Sprova ime Krijuesi im ėshtė i Madh.''Mos ndėgjo fjalėt e njerėzve,por shiko punėt e tyre.Mos u mashtro nga fjalėt e ēdokujt.''
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Sat Oct 17, 2009 2:38 am

Dashuria e muslimanit ndaj vellait te vet pėr hire te Allahut te Madherueshem ėshtė tregues i besimit (imanit) te plote.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Sat Oct 17, 2009 2:42 am

Mos bėj shaka qė mund t’i lėndojnė tė tjerėt dhe mos fol nė atė mėnyrė qė mund t’i bėjė tė tjerėt tė ndihen rėndė.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Sat Oct 17, 2009 2:44 am

Mėso sa mė shpejt tė falesh (nėse akoma nuk din) dhe filloja tė falurit, sepse ky ėshtė njė ndėr kushtet pėr tė qenė muslimane.
Me anė tė tė falurit do ta pastrosh shpirtin dhe trupin, e nga ana tjetėr nuk do tė tė ngelė kohė pėr gjėra tė kota.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga blina-- prej Mon Oct 19, 2009 5:16 pm

Aromė, ngjyrė e jetės mė je ti...Shtytės, shpresė, ngushllim te gjejė ty ALLAH!
blina--
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Tue Oct 20, 2009 2:39 pm

Frikėsoju vetėm All-llahut dhe dije se njė ditė do te japėsh llogari para Tij.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Tue Oct 20, 2009 2:40 pm

Kudo qė je, bėju shembull pėr muslimanet dhe vajzat tjera.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Fri Oct 23, 2009 3:46 am

NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Wed Jan 06, 2010 11:17 am

Pastroje qėllimin pėr hir tė Allahut tė Plotfuqishėm, ruaju nga hipokrizia si nė thėnie, po ashtu edhe nė vepra!Pasoje traditėn [Sunetin] e Pejgamberit tė fundit Muhamedit alejhi selam, nė tė gjitha thėniet, veprat si dhe nė parimet morale.Frikėsoju Allahut tė Madhėrishėm dhe kushtėzohu nė kryerjen e tė gjitha urdhrave [obligimeve] dhe ndalohu nga tė gjitha tė ndaluarat [haramet]!Pendohu tek Allahu me pendim tė sinqertė dhe shtoje istigfarin [kėrko falje nga Allahu mė shumė duke thėnė Estagfirullah]!Frikėsoju Allahut tė Gjithėmėshirshėm nė tė gjitha lėvizjet dhe punėt qė vepron!Nėnshtroju dispozitave tė fesė islame, se vėrtet feja islame ėshtė nėnshtrim dhe bindje ndaj Allahut tė Plotfuqishėm; ki kujdes nga vlerėsimi i gjėrave sipas mendjes dhe logjikės tėnde sepse mendja ėshtė e kufizuar, ashtu siē ka shikimi largėsinė e fundit dhe pėrtej saj nuk mund tė kalojė!Ulu me dijetarėt [ulematė], duaji ata, pėrfito prej tyre dhe bėhu modest. Gjithashtu edhe fėmijėve bėjua zakon qė t’i duan ata dhe tė shoqėrohen me alimėt [dijetarėt], sepse vėrtetė dijetarėt janė trashėgimtarė te tė Dėrguarve tė Allahut tė Madhėrishėm!Dėgjoji ligjėratat me pėrkushtim dhe pėrfito prej tyre!Pranoje tė vėrtetėn pa marrė parasysh se kush ishte thėnėsi i saj, i vogėl apo i madh, dhe ruaju nga kokėfortėsia dhe mendjemadhėsia!Pastroje besimin [akiden] sipas Kuranit dhe Sunetit [Traditės] tė Pejgamberit alejhi selam, ruaju prej doktrinave dhe shprehjeve tė cilat tė shpijnė nė mosbesim [kufėr]!Beso nė Allahun xh.sh, nė engjėjt e Tij, nė Librat e Tij, nė tė Dėrguarit [Resulėt] e Tij, nė Ditėn e Fundit dhe se pėrcaktimi [kaderi] i mirė apo i keq qoftė ai, ndodh me lejen e Allahut [xh.sh]!Mos i paso tė tjerėt me pasim tė verbėr!Mos thuaj pėr Kuranin asgjė sipas mendimit tėnd (mos thur komente sipas qejfit tėnd), por bazohu nė transmetimet e vėrteta dhe tefsiret burimore!
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Wed Jan 06, 2010 11:22 am

Ule shikimin tėnd dhe mos shiko pa kontroll, ngase shikimi ėshtė shigjetė helmuese!Kur tė jesh nė rrugė, mos hyr mes dy grave, por merr anėn e djathtė ose tė majtė!


Martohu sa mė shpejt, ngase ai qė martohet ka mė shumė mundėsi ta ruajė shikimin dhe nderin e tij!


Kur tė vijė koha pėr martesė, zgjidhe gruan besimtare dhe tė devotshme!


Mos u bė nismėtar i divorcit, sepse shkurorėzimi ėshtė prej gjėrave tė lejuara tė cilėn Allahu e urren mė sė shumti!


Tėrheqja vėrejtjen grave, vajzave dhe tė afėrmeve tė tua, qė mos tė kėrkojnė divorc nga burrat e tyre pa pasur ndonjė arsye tė fortė!


Mos e mėso gjuhėn tėnde qė t’i drejtohesh gruas me pėrbetim pėr shkurorėzim!


Nė pamundėsi tė martesės, pėrmbaje nderin tėnd, derisa Allahu tė tė begatojė me dhuntitė e Tij dhe forcohu me agjėrim!Nėse ty si prind tė vjen dhe tė kėrkon dorėn e vajzės sate ai qė ju kėnaq me fenė dhe moralin e tij, atėherė martoje me tė vajzėn dhe largoju mehrit tė shtrenjtė!


Shpalle kurorėzimin dhe bėj dasmė me aq sa mundesh!


Mos tolero qė fejesėn ose dasmėn ta kremtosh me gjėra tė ndaluara, siē janė pėrdorimi i veglave muzikore, dėfrimi, zbavitja etj.!


Bashkėshortes tėnde paguaja hakun e saj tė merituar, mehrin – dhuratėn e martesės, pėrfilli obligimet qė ke ndaj saj dhe sillu me tė me sjellje tė mira!


Tregoji bashkėshortes tėnde obligimet martesore, tė cilat duhet t’i kryejė nė mėnyrė tė vazhdueshme!


Mos bėj marrėdhėnie intime me gruan tėnde pėrderisa ajo ėshtė nė tė pėrmuajshmet apo lehonė (me hajz apo nifas)!


Mėsojua grave tė tua dispozitat dhe normat e fesė islame dhe mos lejo qė ato tė praktikojnė kotėsitė dhe besėtytnitė!


Nėse ke nė bashkėshortėsi njėkohėsisht mė shumė se njė grua, atėherė ji i drejtė nė ndarjen e kohės me to. Ruaju nga padrejtėsia!


Kujdesu pėr gruan dhe fėmijėt e tu dhe ki kujdes nga koprracia!


Ki kujdes qė mos ta humbasėsh askėnd nga ata qė ke nėn pėrkujdesjen tėnde!


Vėri fėmijės njė emėr tė mirė!


Mos i favorizo meshkujt mbi vajzat!

Kur ėshtė fjala pėr dhurata, pėrpiqu qė mes fėmijėve tė krijosh ambient barazie dhe uniteti!Edukoji fėmijėt e tu dhe kur tė arrijnė t’i dallojnė gjėrat[4], angazhoji qė t’i praktikojnė normat bazė tė fesė islame, nė mėnyrė qė tė adaptohen me to. Gjithashtu nė atė moshė fėmijėt ndaji secilin nė shtratin e vet.


Unifikohuni me bashkėshorten pėr metodologjinė qė do tė ndiqni rreth edukimit tė fėmijėve, pėr shkak se mospajtimet e prindėrve ndikojnė negativisht nė edukimin e tyre!
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:32 am

Njeri i zoti nuk ėshtė ai qė s“ka tė meta, po ai qė i pranon tė metat e tij.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:32 am

Mos ke frik nga robi i Allahut por ke frik nga Allahu xh.sh
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:33 am

Vuajtje me te madhe s’ka kur kohen e lumtur ne mjerim kujton..!
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:33 am

Jeta ėshtė moment i vdekjes, tė jetosh do tė thotė tė vdesėsh.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:34 am

Ai qe ka vullnet te larte nuk mjaftohet me e mbushur kohen e tij me pune te mira,por mendon qe te mirat e tij te mos vdesin me vdekjen e tij.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:35 am

''Nė njė kuvend ēdo fjalė ka vlerė.Nuk duhet tė kundėrshtosh menjeherė as mendimet qė nuk pėrputhen me idenė tėnde.
Mendo se ato mund tė jenė shprehur lidhur me diēka tjetėr,duro gjer nė fund dhe dėgjo!''
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:35 am

''Ēka e flet mos e thuaj,nėse e thua mos e shkruaj,nėse e shkruan mos e nėnshkruaj,nėse e nėnshkruan atėherė mos qaj.''
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:35 am

''Kjo botė,qė prej krijimit tė saj e deri nė momentin kur do shkatėrohet,nuk vlen as sa njė orė brengosje,atėherė pse tė brengosemi pėr tėrė jetėn?!''
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:36 am

“Ruanu nga keqkujtimi,sepse keqkujtimi shpie nė gėnjeshtrėn mė tė madhe.”
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:36 am

''Tregoni perzotshmeri,perkujdesje,besnikeri dhe mbajani amanetin kujtdo qe t’jua kete besuar,qofte i mire apo i lig.''
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:36 am

''Jane tre tipare,qe zoteruesi i tyre nuk vdes pa ua pare sherrin:shtypja,heqja dore nga te afermit dhe betimi i rreme,qe eshte lufte ndaj Allahut.''
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:37 am

''Tri gjera e shkaterrojne njeriun:te konsideruarit e veprave (te mira te tij) si shume,harrimi i mekateve dhe kenaqja me opinionin e vet.''
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 07, 2010 6:37 am

Shpreso nė mė t'mirėn,por tė jesh gjithmonė i pregaditur pėr mė tė keqen.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga addi prej Sun Jan 10, 2010 2:02 am

Mos kerko shum por kenaqu me ate qe e ke .

________________________________________________________________________________
addi
addi
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 2485
Age : 25
Location : Drenic
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga <ErtA> prej Mon Jan 11, 2010 11:27 am

Muhammedi sal-lAllahu alejhi ve sel-lem ka thėnė: "Nėse gruaja falė pesė kohėt e namazit,agjėron muajin e ramazanit,e mbron nderin e saj,respekton burrin,i thuhet asaj: "Hyn nė Xhennet nga cilado derė qė dėshiron."

(Sahih el xhami 674)

________________________________________________________________________________
DITURIA- ėshtė mė e mirė se trashegimia,
EDUKATA-ėshtė fytyra mė e pastėr,
DEVOTSHMĖRIA-ėshtė fati mė i sigurtė,
ADHURIMI-ėshtė fitimi mė i mirė,
MENDJA-ėshtė udhėrrėfyesi mė i mirė,
SJELLJA-ėshtė shoku mė i mirė,
LUMTURIA-ėshtė pasuria mė e madhe
<ErtA>
<ErtA>
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1485
Age : 26
Location : Im Wunderland
Registration date : 24/12/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga addi prej Mon Jan 11, 2010 11:33 am

Njė
njeri ka thėnė: -O i Dėrguar i All-llahut, mė trego pėr njė punė qė do
tė mė shpie nė Xhennet dhe do tė mė largojė nga Xhehennemi! I Dėrguari
a.s. tha: -Ta adhurosh All-llahun dhe tė mos i shoqėrosh asgjė, ta
falėsh namazin, ta ndash zekatin dhe t'i mbash lidhjet farefisnore.

________________________________________________________________________________
addi
addi
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 2485
Age : 25
Location : Drenic
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Jan 14, 2010 7:07 am

Duaje per vellaun ate qe don per vete.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga NoOrA prej Wed Feb 03, 2010 10:10 am

- Fale namazin posa ta dėgjosh ezanin, nė ēfarėdo gjendje qė tė jesh.- Lexo dhe urdhėro tė lexohet Kur’ani dhe kur lexohet dėgjoje atė. Pėrmende Allahun dhe kohėn mos e kalo kot.


- Orvatu tė flasėsh gjuhėn e pastėr arabe, sepse ajo ėshtė gjuha e Kur’anit.
(Kjo vlen edhe pėr gjuhėn tonė amtare).


- Mos diskuto me mendjemadhėsi, sepse mendjemadhėsia nuk sjell dobi.


- Mos qesh tepėr, sepse tė qeshurit e tepėrt e shqetėson zemrėn e cila ėshtė e lidhur me Allahun xh.sh.


- Mos u tall, ngase njeriu i devotshėm din tė jetė vetėm serioz.


- Mos e ngrit zėrin mė tepėr se sa qė ėshtė nevoja, sepse zėri i tepėrt nuk durohet.


- Urreje pėrgojimin, bėn vepra tė mira dhe fol fjalė tė bukura.


- Njoftohu me ēdo vėlla qė e takon edhe nėse ai nuk don tė njoftohet me ty, sepse thirrja e jonė, nė esencė, ėshtė thirrje dashurie dhe njoftimi.


- Kohė pak kemi ndėrsa obligime shumė. Bashkėpuno qė ato t’i kryesh nė kohė. Dhe kur tė paraqitet ndonjė detyrė e rėndėsishme, shpejto ta kryesh sa mė parė.


NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdo me nje Keshill...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi