Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Facebook “njeh” Kosovėn?!

Shko poshtė

Facebook “njeh” Kosovėn?!

Mesazh nga mR.Bimi prej Thu Oct 15, 2009 10:21 am

Facebook “njeh” Kosovėn?!
Nė Cyrih te Zvicrės ditė mė parė u mbajt konferenca e 2-tė vjetore CMO
(Chief Marketing Officer’s) Conference, e cila mbledh nė vete kompanitė
mė tė fuqishme botėrore, si Google, Nike, Swisscom, Nestle, Sony,
McDonalds, Novartis, Facebook etj.

Nė kėtė konferencė Kosova u prezantua nga PTK, si njė ndėr korporatat
mė tė fuqishme nė vend. Menaxheri i Marketingut i PTK-sė, Uranik Begu,
pati mundėsinė qė pėrpos ndjekjes tė sesioneve interesante me gjithė
pjesėmarrėsit, tė debatoj me ta pėr trendet aktuale qė ndjek bota e
biznesit e nė veēanti dega e marketingut.

Nder kėto diskutime dhe takime, veēohet ai me Chris Hughes, i cili
bashkėrisht me shokun e dhomės ne Harvard Mark Zuckeberg ėshtė edhe
njeri nder themeluesit tė ‘Facebook’. Begu kėrkoi nga Hughes qe
Facebook si njė ndėr rrjetat mė tė mėdha shoqėrore, ta ‘njeh’ Kosovėn,
me ē’rast nė shenjė simbolike i dhuroi njė flamur tė Kosovės.

Hughes gjatė takimit tha se nuk ishte nė dijeni pėr arsyet se pse
Kosova nuk ėshtė ndėr vendet qė pėrfaqėsohen nė Facebook, dhe ka
premtuar se do tė angazhohet me personat pėrkatės pėr mundėsinė e
pėrfshirjes sė Kosovės nė listėn e vendeve pėrfaqėsuese, si dhe
ngrohtėsisht pranoi ftesėn pėr vizite nė Kosovė.

Facebook ėshtė njė faqe interneti pėr edukim dhe argėtim rrjeteve
sociale, qė i pėrket kompanisė Facebook Inc, me qendėr nė Palo Alto,
California. Sipas tė dhėnave tė fundit, platforma numėron mbi 300
milionė pėrdorues nė mbarė botėn.

Edhe nė Kosovė Facebook shėnon popullaritet nė rritje, ku ndėr anėtarėt
e tij, krahas njerėzve tė zakonshėm, profil tė tyre kanė hapur edhe
fytyrat mė eminente tė estradės, shkencės e politikės. Anėtarėt e
Facebook nga Kosova, gjatė regjistrimit nuk e kanė mundėsinė qė tė
zgjedhin tek lokacioni vendin e tyre Kosovėn, por shpesh zgjedhin
Shqipėrinė apo Serbinė.

Nga bota e marketingut vlerėsohet se nėse Kosova ‘anėtarėsohet’ nė
Facebook, do tė ishte njė arritje e madhe nga aspekti i komunikimit
publik apo PR (public relations).
avatar
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 26
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi