Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

zbulim ...

Shko poshtė

zbulim ...

Mesazh nga addi prej Thu Oct 08, 2009 7:00 am

Zbulim i ri!
Motori pa harxhime - Njeri nder zbulimet e mėdha botėrore ėshtė edhe ky i makines vetevepruese e cila punon ne njė formė bashkeveprimi te dy elementeve natyrore,me sasi prodhmi te pa kufizuar te energjise mekanike e cila mund te shndėrrohet ne potencial prodhues universal. Perdorimi i kėsaj makine ėshtė i gjerė kudo ne zhvillimin njerezor. Shekuj me radhe jan bėrė studime,prova shkencore pėr njė lloj makine te tillė qe prodhon e nuk harxhot fare,por deri me tani kanė rezultuar si te deshtuara ose me pak rezultate. Pas njė hulumtimi tekniko-shkencor ne lemin e fizikes mekanike,kam mbaruar me sukses eksperimentimin e makines vetevepruese e cila dote ket aplikim ne tėrė globin. Tė mirat qe i sjell njerezimit janė shumedimensionale p.sh..Prodhimi i energjise elektrike ne sasi te pakufizuar edhe ne lėmi tjera te jetės. Pėr ta pėrfunduar kėtė mega-projekt duhet qe samepar ta ndertojme prototipin e te bėjmė patentimin,licencimin dhe pune tjera te duhura konform rregullave ligjore, ndėrsa unė nuk e kam njė mundėsi te tillė financiare pėr t'i realizuar kėto pune te domosdoshme. Prandaj nga individ, kompani apo qeveri kerkoj bashkėpunim ne realizimin e kėtij projekti shkencor shumė te dobishem pėr mbar njerezimin,natyrisht me interes te perbashket. Mendojse pėr njė projekt te till nuk duhet hezituar.
avatar
addi
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 2485
Age : 24
Location : Drenic
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi