Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Elvir Muriqi hakmerret ndaj Garashenkos

Shko poshtė

Elvir Muriqi hakmerret ndaj Garashenkos

Mesazh nga dj-lumii prej Wed Oct 07, 2009 7:51 pm

Elvir Muriqi ka fituar nė duelin
kryesor tė turneut tė boksit “Kosova Fight Night”, i zhvilluar nė
mbrėmjen e sė shtunės nė Prishtinė.
Kosovari
mposhti nė dhjetė raunde rusin me nėnshtetėsi ukrainase, Oleksandr
Garashenko me pikė, pas vendimit unanim tė tre gjyqtarėve tė sfidės. “Kosovo
Kid” ishte dukshėm superior ndaj kundėrshtarit, duke dominuar deri nė
sekondat e fundit. Edhe pse u pėrball me grushtet e fuqishėm tė
29-vjeēarit, ukrainasi provokues arriti tė qėndronte nė kėmbė deri nė
fund. Nė kėtė mėnyrė, Muriqi hakmerret ndaj Garashenkos, pėr humbjen qė
ai i kishte shkaktuar nė vitin 2005. “I pėrshėndes tė gjithė, jam
krenar qė jam shqiptar. Ju premtoj se do t’i mund me radhė tė gjithė
kundėrshtarėt, ndaj tė cilėve kam pėsuar humbje tė padrejtė, siē
mposhta edhe Garashenkon. Do tė luftoj deri nė fund, jam krenar qė jam
i juaji”, u shpreh Muriqi pas meēit.

Para kėsaj pėrballjeje,
janė zhvilluar edhe katėr duele tė tjera. Boksieri nga Peja, Shpėtim
Shala, fitoi titullin e kampionit tė Austrisė nė kategorinė gjysmė tė
rėndė, pasi fitoi kundėr gjermanit Lars Buholc. Nė pėrfundim tė
dhjetė raundeve, vendimi i tre gjyqtarėve ishte nė favor tė kosovarit
(97:94, 98:94 dhe 97:93). “E prisja kėtė fitore, pasi nuk doja tė
zhgėnjeja publikun, i cili mė dha njė shtytje tė madhe drejt triumfit.
Mė duhet tė pranoj se isha nėn presion pėr tė fituar, edhe sepse ky
ėshtė titulli im i parė nė karrierė”, u shpreh Shala. Edhe
ndeshja ndėrmjet boksierit shqiptar nga Maqedonia, Sefer Seferi dhe
atij kroat, Ivica Ēukushiē, i vlefshėm pėr kategorinė deri nė 90 kg
(kruzer) ishte mjaft interesante. Seferit i mjaftuan mė pak se gjashtė
minuta pėr tė hedhur nė tapet kundėrshtarin e tij. Gjithsesi,
kroati u ngrit nė kėmbė nė raundin e dytė, duke vazhduar betejėn. Por,
qėndrimi i tij nė ring nuk zgjati shumė: Ēukushiē u dorėzua nė tė
pestin. Pėrveē boksit, organizatorėt kishin menduar edhe zhvillimin e
njė ndeshjeje Thai-box. Nė kėtė duel, shqiptari 19-vjeēar, Besnik
Limani, triumfoi ndaj hungarezit Gabor Toth me vendim unanim. Tė
ardhurat nga shitja e biletave tė kėtij turneu, tė organizuar nga
Federata Kosovare e Boksit, Federata Austriake e Boksit dhe klubi i
boksit “Peja”, do tė jepen pėr fėmijėt jetimė nė Kosovė.
avatar
dj-lumii
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1027
Age : 33
Registration date : 01/10/2009

http://www.sam1r.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi