Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Formula 1 -2009 (Lexuar 209 here)

Shko poshtė

Formula 1 -2009 (Lexuar 209 here)

Mesazh nga dj-lumii prej Wed Oct 07, 2009 7:39 pm

Kalendari i garave per vitin 2009


1- 27-28 Mars Australi
2- 3- 5 Prill Malajzi
3- 17-19 Prill Kine
4 24-26 Prill Bahrein
5- 8-10 Maj Spanje
6- 21-24 Maj Monaco
7- 5- 7 Qershor Turqi
8- 19-21 Qershor Britani e Madhe
9- 10-12 Korrik Gjermani
10- 24-26 Korrik Hungari
11- 21-23 Gusht Valencia
12- 28-30 Gusht Belgjike
13- 11-13 Shtator Itali
14- 25-27 Shtator Singapur (naten)
15- 2- 4 Tetor Japoni
16- 16-18 Tetor Brazil
17- 30Tetor-1Nentor Abu Dabi
dj-lumii
dj-lumii
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1027
Age : 33
Registration date : 01/10/2009

http://www.sam1r.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Formula 1 -2009 (Lexuar 209 here)

Mesazh nga dj-lumii prej Wed Oct 07, 2009 7:40 pm

Ja edhe pista e pare ku do te zhvillohet gara e Australise:

dj-lumii
dj-lumii
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1027
Age : 33
Registration date : 01/10/2009

http://www.sam1r.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Formula 1 -2009 (Lexuar 209 here)

Mesazh nga dj-lumii prej Wed Oct 07, 2009 7:41 pm

Skuadrat pjesemarrese dhe pilotet

McLaren-Mercedes


Lewis Hamilton
Heikki Kovalainen

Test drivers

Pedro de la Rosa
Gary Paffett (2009)

Scuderia Ferrari
Race drivers

Kimi Raikkonen
Felipe Massa

Test drivers

Luca Badoer
Marc Gené

BMW Sauber F1 Team
Robert Kubica
Nick Heidfeld

Test drivers

Christian Klien

Renault F1 Team
Race drivers

Fernando Alonso
Nelson Piquet Jnr.

Test drivers

Romain Grosjean

Toyota Racing
Race drivers

Jarno Trulli
Timo Glock

Test drivers

Kamui Kobayashi

Scuderia Toro Rosso
Race drivers

Sebastien Buemi
?????

Red Bull Racing
Race drivers

Mark Webber
Sebastian Vettel

Williams
Race drivers

Nico Rosberg
Kazuki Nakajima

Test drivers

Nico Hülkenberg

TBC
Formerly Honda Racing F1 Team

Race drivers

18. TBC
19. TBC

Test drivers

TBC

Force India F1 Team
Race drivers

Adrian Sutil
Giancarlo Fisichella

Test drivers
Vitantonio Luizzi
dj-lumii
dj-lumii
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1027
Age : 33
Registration date : 01/10/2009

http://www.sam1r.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Formula 1 -2009 (Lexuar 209 here)

Mesazh nga dj-lumii prej Wed Oct 07, 2009 7:42 pm

10 te rejat e ketij kampionati

Ne spektaklin e kėtij viti shpresojnė tė gjithė drejtuesit qė kanė patur njė dimėr pa shumė gjumė pėr tė menduar pėr njėvendėshet e reja. Verdikti do t’i kalojė pistės pas pak orėsh por ndėrsa ne po japim 10 tė rejat e kėtij sezoni nė Formula 1.1. AERODINAMIKA: Zhduken krahėt dhe pjesėt anėsore tė makinės. Nė krahasim me tė kaluarėn makinat e Formula 1 kanė njė pjesė tė parme mė tė ulėt dhe tė gjerė ndėrsa ndodh e kundėrta me pjesėn e pasme.2. SISTEMI KERS: 'Sistemi i rikuperimit tė energjisė kinetike'. Tė lejon tė pėrfitosh energjinė e prodhuar nė frenim dhe ta konvertosh nė njė fuqi prej 70-80 kuajsh nė njė hark kohor pėr 6.6 sekondi ēdo xhiro. Sistemi nuk ėshtė i detyrueshėm dhe disa skuadra nuk do ta pėrdorin.3. SLICK: Janė gomat e buta dhe pa kanalizime. Nuk ėshtė e re por rikthim pasi ishin hequr nga Formula 1 qė prej vitit 1998.4. TE MESME DHE WET: Kėtė sezon quhen gomat e shiut pra tė mesme, ndėrsa 'Wet' janė ato pėr njė kohė shumė tė keqe.5. BENZINA: Nė pėrfundim tė garave kualifikuese do matet edhe pasha e makinės. Kjo e dhėnė do tė lejojė mė pas tė llogaritet harxhimi dhe strategjia e pilotit.6. BRAWN GP: Ėshtė skuadra e Ross Brawn, e lindur nga rrėnojat e Honda. Njėvendėshet do tė kenė motorin Mercedes. Pilotėt: Jenson Button e Rubens Barrichello.7. AUTOGRAFET: tėgjithė pilotėt janė tė detyruar tė prezantohen para publikut pėr njė session autografesh nė provat e sė premtes. Mė pas nė konferebcė shtypi ēdo herė pas provave dhe garave.8. SEBASTIEN BUEMI: Ėshtė mė i riu i grupit. Zviceran 20 vjeē dhe merr vendin e lėnė tė lirė nga Sebastian Vettel tek Toro Rosso. Do ketė shok skuadre Sebastien Bourdais.9. FOTA: Formula One team Association. Ėshtė nė sezonin e saj tė parė nė formacion tė kompletuar. Nė vigjiljen e botėrorit iu kundėrvu sistemit tė pikėve dhe fitoi.10. ABU DHABI: Ėshtė e reja e vetme nė calendar. Gara nė 1 Nėntor ėshtė e fundit e botėrorit. Pėr McLaren do jetė si tė garojė nė shtėpi pasi familja mbretėrore ka blerė aksione tek Daimler-Mercedes.
dj-lumii
dj-lumii
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1027
Age : 33
Registration date : 01/10/2009

http://www.sam1r.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Formula 1 -2009 (Lexuar 209 here)

Mesazh nga dj-lumii prej Wed Oct 07, 2009 7:42 pm

Klasifikimi i pilotave

01 Jenson Button 10
02 Rubens Barrichello 8
03 Lewis Hamilton 6
04 Timo Glock 5
05 Fernando Alonso 4
06 Nico Rosberg 3
07 Sebastien Buemi 2
08 Sebastien Bourdais 1
09 Adrian Sutil 0
10 Nick Heidfeld 0
11 Giancarlo Fisichella 0
12 Jarno Trulli 0
13 Mark Webber 0
14 Sebastian Vettel 0
15 Robert Kubica

Klasifikimi i konstruktoreve

01 Brawn-Mercedes 18
02 McLaren-Mercedes 6
03 Toyota 5
04 Renault 4
05 Williams-Toyota 3
06 STR-Ferrari 3
07 Force India-Mercedes 0
08 BMW Sauber 0
09 RBR-Renault 0
10 Ferrari 0
dj-lumii
dj-lumii
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1027
Age : 33
Registration date : 01/10/2009

http://www.sam1r.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Formula 1 -2009 (Lexuar 209 here)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi