Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Shkarkohen njė miliardė e gjysmė aplikacione pėr iPhone

Shko poshtė

Shkarkohen njė miliardė e gjysmė aplikacione pėr iPhone

Mesazh nga dj-lumii prej Wed Oct 07, 2009 6:05 pmShkarkohen njė miliardė e gjysmė aplikacione pėr iPhone

Para mė pak se tre muaj kemi shkruar pėr miliardin e parė tė aplikacioneve pėr iPhone tė cilat pėrdoruesit i kanė shkarkuar nga hapja e dyqanit online Apple App Store, e tani kjo shifėr ėshtė ngritur nė njė miliard e gjysmė.
Nėse dikush ka arritur tė pozicionohet mirė pėrballė recesionit global i cili po i dridh tė gjitha tregjet e botės qė njė vit, atėherė ajo ėshtė kompania Apple. Me kompjuterėt Mac nuk po i ecėn aspak keq, iPhone po shitet jashtėzakonisht mirė, derisa pėrdoruesit ēdo ditė e mė shumė po e shohin kėtė pajisje si platformė dhe nuk pėrtojnė tė provojnė ndonjė aplikacion nga Apple App Store. Sa pėr rikujtim, nga secili aplikacion i shitur Apple merr 30 pėr qind.

Krejt kjo do tė thotė se iPhone ėshtė duke zėnė pozitė ēdo ditė e mė tė rėndėsishme nė tregun e telefonave tė menēur, derisa vlerėsimet e fundit tė analistėve thonė se Nokias nuk po i shkruhet mirė.

Edhe pse tė gjitha kompanitė tjera tė mėdha tė cilat zhvillojnė platformė mobile, Google, Nokia, RIM, Palm e Microsoft kanė hapur dyqane tė ngjashme aplikacionesh, nuk kemi dėgjuar se ndonjėri prej tyre tė jetė lavdėruar me shifrat me tė cilat kėtė po e bėn Apple.

www.apple.com
avatar
dj-lumii
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1027
Age : 33
Registration date : 01/10/2009

http://www.sam1r.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi