Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Krasniqi & Dimitrenko, sėrish nė ring

Shko poshtė

Krasniqi & Dimitrenko, sėrish nė ring

Mesazh nga Beli prej Wed Oct 07, 2009 8:10 am

Mediat gjermane raportojnė se Luan Krasniqi dhe Alexander Dimitrenko, do tė pėrballen nė mes vete edhe njė herė. “Der Hamburger Universe Boxing” ka konfirmuar se boksieri kosovar dhe ai ukrainas do t’i kryqėzojnė dorėzat sėrish, me 28 nėntor nė Arena Oberhausen, nė luftėn pėr titull interkontinental tė kategorisė WBO, njofton tabloidi gjerman Bild.

Duelin e parė ndėrmjet kėtyre dy boksierėve e pati fituar Dimitrenko, me nokaut nė rundin e tretė. 38 vjeēari Krasniqi, i cili gjatė karrierės sė tij ka arritur 30 fitore nga 35 meēe, premton se kėsaj radhe nuk do tė dorėzohet lehtė. “Kėsaj radhe, njerėzit qė vijnė ta shohin meēin, do tė shohin mė shumė runde”, u shpreh boksieri kosovar.

Kurse, 27 vjeēari ukrainas beson se do ta pėrsėritė triumfin e vitit tė kaluar, kur e kishte mposhtur Krasniqin pas njė goditjeje fatale nė pleksus. “Luanin e kam mposhtur nė luftėn e parė. Kėtė herė do tė provoj ta pėrsėris atė luftė”, theksoi Dimitrenko, qė ka fituar 29 meēe nga 30 tė zhvilluara.

Ndėrkohė, Luan Krasniqi po vazhdon pėrgatitjet me mikun e tij dhe shokun e skuadrės, Firat Arslan dhe me bashkėpunėtorin e tij, Christopher White. Boksieri mė i madh nė histori tė shqiptarisė ndihet mjaft mirė fizikisht, mentalisht dhe i gatshėm pėr sfidėn me ukrainasin Dimitrenko. “Ishte njė punė e shkėlqyer, edhe pse ishte paksa e lodhshme”, theksoi Krasniqi nė uebfaqen e vet zyrtare.

Pas humbjes nga Dimitrenko, Luan Krasniqi mendonte seriozisht qė ta linte pėrfundimisht boksin aktiv. Mirėpo, pasi ishte konsultuar me familjen e tij, boksieri kosovar do ta sprovojė veten sėrish nė boksin profesionist. Fitorja eventuale do t’ia rriste apetitet pėr tė synuar mė lart, ndėrsa humbja sipas tė gjitha gjasave do tė thoshte fund i karrierės sė tij tė bujshme.
avatar
Beli
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 4446
Age : 30
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Krasniqi & Dimitrenko, sėrish nė ring

Mesazh nga leonber prej Mon Nov 09, 2009 6:53 am

u dorzu Luani ende pa fillu shitja e biletave, Luan Krasniqi ka pas nje lendim, te njejtit ju kane dashur plot 1 jave per pushime, dhe nuk mund te boksoj ne fund te Nentorit siq eshte parapar.

leonber
Anėtar/e i/e Rregjistruar
Anėtar/e i/e Rregjistruar

Numri i postimeve : 7
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi