Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

me Rendsi ( Masa dhe Njesi te matjes)

Shko poshtė

me Rendsi ( Masa dhe Njesi te matjes)

Mesazh nga sam1r prej Sun Oct 04, 2009 7:09 pm

Shum nga ne kemi problem me Siperfaqe njesit matjse tyre

kom mundu sa do pak tju ndimoj rreth ketyre dhe kam mbledh pak t`dhane

besoj se do tju nevoiten ne jeten E perditshme ....


PO fillojm me

<GJATSI >
1 inq = 25.4 mm
1 kembe = 0.48 cm
1 jard =0.9144 m
1 milje = 1.609 m
1 cm = 0.0328 kembe
1 m = 1.093 jard
1 km = 0.62137 milja ..

<SIPERFAQE >

1 inq katror = 6.4516 cm2
1 kembe katror = 0.9290 m2
1 jard katror = 0.8361 m2
1 milje katrore = 2.589 km
1 akėr = 4947 m2
1 cm2 = 0.155 inqa katror ..
1 km2 = 10.764 kebe katror
1 m2 = 1:1960 garde katror
1 m2 = 0.386 milja katrore
1 Hektar = 10.000 km2 = 2.471 arka

<VĖLLIMI>

1 inq kub = 16.387 cm3
1 pintė = 0.567 litra
1 galon anglez = 4.546 litra
1 cm3 = 0.061 inqa kub
1 litėr = 1.76 paint..

<PESHĖ>

1 uncė = 28.349 gram
1 pint = 0.4536 kg
1 gram = 0.03527 unca
1 kg = 2.205 Punta ...

BY : sam1r

________________________________________________________________________________


avatar
sam1r
Be proud [If you're a muslim]
Be proud [If you're a muslim]

Numri i postimeve : 1052
Age : 28
Registration date : 16/11/2007

http://www.shoqeriavirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi