Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Sistemi operativ Chrome OS brenda dy javesh

Shko poshtė

Sistemi operativ Chrome OS brenda dy javesh

Mesazh nga Beli prej Sun Oct 04, 2009 3:53 pm
Informatat jozyrtare thonė se prodhuesit kinezė qysh nė mesin e kėtij muaji do tė lėshojnė nė shitje netbookėt e tyre me Chrome OS.

Sistemi operativ i kompanisė Google Chrome OS do tė mund tė fillojė tė paraqitej nė kompjuterė tė lirė qysh nga mesi i kėtij muaji. Informacioni jozyrtar vjen nga burimi i afėrt me prodhuesit kinezė tė kompjuterėve tė lirė, e supozohet se bėhet fjalė pėr netbookėt e lirė nėn 200 dollarė.

Kėta kompjuterė do tė mund tė ishin tė pajisur me procesorėt Loongson tė kompanisė MIPS, pėrderisa shitja nė fillim do tė kufizohej vetėm nė shtetet aziatike.

Kompania Google nė muajin maj tė kėtij viti kishte paralajmėruar paraqitjen e kompjuterėve me sistemin e saj operativ Chrome OS pėr fundin e kėtij viti, por askush nuk e kishte pritur qė kjo tė ndodhė qysh nė fillimin e tremujorit tė parė.
avatar
Beli
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 4446
Age : 30
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi