Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Internet Explorer vazhdon tė humb tregun

Shko poshtė

Internet Explorer vazhdon tė humb tregun

Mesazh nga dBeLti prej Fri Oct 02, 2009 8:09 am

Internet Explorer vazhdon tė humb tregun


Shfletuesi i internetit i kompanisė Microsoft prapė ka filluar tė merr tatėpjetėn, sė paku sa i pėrket pjesėmarrjes sė tij nė treg. Edhe pse edhe mė tutje mbetet udhėheqės, pjesėmarrja prej 65.7 pėr qind ėshtė me e ulėta deri mė tani.
Gjatė muajit shtator pjesėmarrja e Internet Explorer ka rėnė pėr 1.3 pėr qind, e krahasuar me vitin e kaluar, rėnia e pėrgjithshme ėshtė 8.5 pėr qind. Nėse vazhdon ky trend, shfletuesi i internetit nga Microsoft do tė bie nėn 50 pėr qind brenda dy vitesh.

Siē raportojnė nga tabori i analistėve tė kompanisė NetApplications, nė rėnien e interesimit pėr Internet Explorer mė sė shumti kanė pėrfituar Firefox e Chrome.

Pjesėmarrja e Firefox gjatė muajit tė kaluar ėshtė rritur pėr 0.8 pėr qind dhe aktualisht ėshtė 23.8 pėr qind, derisa Chrome 0.3 pėr qind dhe tani ka 3.2 pėr qind tė tregut tė pėrgjithshėm.

Ndėrkohė, pjesėmarrja e shfletuesit Safari tė kompanisė Apple ėshtė rritur jashtėzakonisht pak dhe aktualisht ka pjesėmarrje prej 4.2 pėr qind.

www.netapplications.com
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi