Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Fushat e ndikimit tė shejtanit mbi robin...

Shko poshtė

Fushat e ndikimit tė shejtanit mbi robin...

Mesazh nga NoOrA prej Thu Oct 01, 2009 12:20 pm

Me tė vėrtetė nuk shpėton nga armiku i tij vetėm se ai qė e njeh rrugėn...

Allahu, subhanehu ve tela, me urtėsinė e Tij, mbi robin e Tij i ka dhėnė pushtet njė armiku, i cili i njeh rrugėt e shkatėrrimit tė tij, shkaqet e sė keqes nė tė cilat e hedh, mjeshtėr pėr to, ekspert dhe i kujdesur, i cili nuk e lėshon as kur ėshtė i zgjuar e as duke fjetur dhe i cili patjetėr qė provon ta marrė njė nga kėto tė gjashta nga ai:

1) Kjo ėshtė dėshira e tij mė e madhe: ta pengojė atė nga dituria dhe besimi dhe kėshtu ta bėj nga pabesimtarėt. E kur ta arrijė kėtė largohet nga ai dhe pushon.

2) Nėse nuk e arrin kėtė dhe udhėzohet robi nė Islam, atėherė pėrkujdeset qė ta shtyej atė nė pasimin e kufrit (mosbesimit), e ky ėshtė bidati (risia nė fe). Kjo gjė ėshtė mė e dashur pėr tė sesa mėkati sepse njeriu pendohet nga mėkati, mirėpo nuk pendohet nga bidati sepse e sheh veten e tij nė rrugė tė drejtė.
3) Nėse nuk mundet t’ia arrij kėsaj, e shtyen atė nė mėkatet e mėdha

4) Nėse nuk mundet t’ia arrij as kėsaj, e shtyen nė mėkatet e vogla.

5) Nėse nuk mundet t’ia arrij as kėsaj, e preokupon me ndonjė punė qė ėshtė mė me pak vlerė se ndonjė punė tjetėr, nė mėnyrė qė t’ia vendosė njė perde mes kėtyre dyjave.

6) Nėse as kėtė nuk mundet ta arrijė, atėherė i jep pushtet ‘partisė’ sė tij mbi tė. I bėjnė keq, e shajnė, shpifin pėr tė, e godasin me gjėra tė mėdha (nga shpifjet) qė ta mėrzisin dhe t’ia preokupojnė zemrėn e tij qė tė mos ketė vullnet, tė mos mund tė mirret me dituri dhe punė tė tjera tė mira.


Atėherė si ėshtė e mundur qė tė kujdeset njeriu kur nuk ka dituri pėr kėto ēėshtje, pėr armikun e tij dhe pėr atė qė e mbron nga ai? Me tė vėrtetė nuk shpėton nga armiku i tij vetėm se ai qė e njeh rrugėn nga e cila vie ai, ushtrinė me tė cilėn kėrkon ndihmė kundėr tij, hyrjet dhe daljet e tij, mėnyrėn se si lufton dhe me ēfarė lufton, me ēfarė t’i shėrojė plagėt e veta dhe me ēfarė ta pėrfitojė forcėn pėr luftimin e tij dhe mbrojtjen nga ai...

avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi