Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Toyota tėrheq 3.8 milionė automjete

Shko poshtė

Toyota tėrheq 3.8 milionė automjete

Mesazh nga dBeLti prej Wed Sep 30, 2009 1:11 pmProdhuesi mė i madh i automjeteve, Toyota Motor Corporation, ka njoftuar se nga tregu amerikan do tė tėrheq 3.8 milionė automjete. Arsyeja e tėrheqjes sė gjitha kėtyre automjeteve janė shtresat e plastikės ku vozitėsit i pushojnė kėmbėt tė cilat mund tė bėjnė papuēen e gazit tė ngujohet dhe tė sjellin deri tek aksidenti.
Nga Toyota kanė thėnė se janė duke punuar me shėrbimet shtetėrore amerikane pėr zgjidhjen e kėtij problemi dhe kanė paralajmėruar se pronarėt e automjeteve ndoshta do tė informohen qysh javėn e ardhshme.

Zėdhėnėsi i Toyotas pėr SHBA Irv Miller ka thėnė se pronarėt do tė duhej tė largonin kėto shtresa nga automjetet e tyre derisa tė mos gjendet njė zgjidhje.

"Papuēja e ngujuar e gazit mund tė bėj automjetin qė tė ecėn shumė shpejt, me ē’rast mund tė bėhet shumė e vėshtirė qė ai tė ndalohet dhe tė sjell deri tek aksidenti, lėndimet apo vdekja”, ka tėrhequr vėrejtjen Miller.

Shėrbimet federale amerikane kanė njoftuar se kanė pranuar 102 raste tė aksidenteve nė tė cilat ishin pėrfshirė automjetet e Toyotas, e pėr tė cilat ndoshta do tė mund tė kenė qenė fajtore pikėrisht kėto shtresa.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi