Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Rreth Islamit

Shko poshtė

Rreth Islamit

Mesazh nga addi prej Tue Sep 29, 2009 1:33 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Hadithe te pejgamberit s.a.v.s
1.Kerkoni te mesoni prej djepi ne var.
2.Kush meson gjuhen e nje kombi ruhet nga te ligat e tij.
3.Kerkoni diturine qofte edhe ne kine.
4.Kush meshiron ata qe jan ne tok ,meshirohet nga ai qe eshte lart.
5.Zoti ndihmon njeriun perderisa ai ka per te ndihmuar vellain e tij.
6.Ndihmoni vellain tuaj ne te mire dhe ne te lige.
7.Kenaqesia e Zotit eshte net e kenaqurit e prinderve,dhe pakenaqesia e tij eshte ne pakenaqsin e prinderve.
8.Kur dy bashkeshorte jetojne ne harmoni njeri me tjetrin Zoti u fal mekatet e tyre.
9.Mekat me te madhe;mohimi i Zotit dhe mosbindja ndaj prinderve.
10.Ushqe te uriturin e vizito te semurin dhe liroje skllavin.
11.Nuk hyni ne parajs pa pasur fe.
12.Miresia eshte shej e besimit ,kush nuk ka mirsi nuk ka besim…………………………………..
avatar
addi
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 2485
Age : 25
Location : Drenic
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi