Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Alfa 169 nė platformėn e Chrysler 300C

Shko poshtė

Alfa 169 nė platformėn e Chrysler 300C

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:22 amShenjat e para tė bashkėpunimit nė mes tė Chrysler e Fiat kanė filluar tė shfaqen. Mediat amerikane raportojnė se italianėt planifikojnė qė limuzinėn e vet tė re tė klasės sė lartė ta ndėrtojnė nė fabrikat amerikane tė Chrysler.
Supozohet se Alfa Romeo do tė duhej tė shfrytėzojė fabrikat e Chrysler nė Ontario, ku do tė ndėrtohet edhe modeli i ri 300C nė mėnyrė qė nė platformė tė tij tė pėrpunojnė trashėguesin e modelit 166 – atė 169.

Milanezėt moti e kanė konfirmuar boshtin e pasmė si njė prej karakteristikave kryesore tė modelit tė ri 169, e arkitektura e 300C do tė mund tė shėrbente si bazė posaēėrisht kur merret parasysh se italianėt nuk kanė qenė tė suksesshėm nė gjetjen e ndonjė partneri tė duhur nė Evropėn Perėndimore.Modeli i ri 169 megjithatė nuk do tė ndan tė njėjtit motorė me ata tė Chrysler.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi