Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Me ēokollatė kundėr migrenės

Shko poshtė

Me ēokollatė kundėr migrenės

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:18 amSe ēokollata pėrveē kėnaqėsisė ėshtė edhe njė komponentė terapeutike, kėtė e kanė vėrtetuar shkencėtarėt nga Universiteti i Missourit.
Nė njė studim tė fundit ata kanė bėrė tė ditur se ēokollata, e cila ėshtė e pasur me kakao, ul proceset e inflamacioneve neurologjike tė lidhura me migrenėn.

Migrena, njė lloj karakteristik i kokėdhimbjes, prek 10-15% tė popullatės, ndėrsa femrat vuajnė dyfish mė shumė se sa meshkujt.

Sipas rezultateve tė studimit, konsumi i pėrditshėm dhe i vazhdueshėm i produkteve qė pėrmbajnė kaka, si pėr shembull ēokollatės, ul krijimin e ndezjeve dhe rrit nivelin e faktorėve anti-inflamator, e me kėtė ul rrezikun e vuajtjes nga migrena.
dBeLti
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi