Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kjo Jetė …!

Shko poshtė

Kjo Jetė …!

Mesazh nga NoOrA prej Sun Sep 27, 2009 9:28 am

Pėrpara se tė vijmė nė jetėn e kėsaj bote,sa shekuj kanė parakaluar?Pasi ta lėmė kėtė jetė sa breza do tė vijnė pas nesh ?

Sa ėshtė raporti i jetės sė pakėt qė jetojmė, me kohėn qė ka kaluar pėrpara saj si dhe me atė qė do tė vijė? Ky raport ėshtė jashtėzakonisht i vogėl. Por nga kjo pak kohė qė tė ėshtė dhėnė ty dhe mua, formohet jeta e kėsaj bote!!
Nga kjo dukuri e jetės sė veshur me asgjėnė e pėrparshme dhe me tė fshehtėn pas saj, ėshtė populluar toka!

Nė rrugėn e gjatė tė jetės ecin dhe ecin brezat e njerėzimit, derisa njeriut i vjen dobėsia, mė pas pamundėsia dhe mė pas, ai vdes.
Pėrpara se njeriut tė nisin t’i ngatėrrohen kėmbėt kur ecėn dhe tė japė frymėn e fundit, ka dalė njė brez tjetėr qė do tė fillojė ecjen dhe do tė kryejė tė njėjtin rol.
Brezi i konsumuar tėrhiqet, qefinoset dhe varroset nė tokė.
Brezi i ri dallohet nė pėrpjekjet qė bėn, derisa edhe atė ta prekė ajo qė preku tė tjerėt. Edhe ky brez tėrhiqet, vijnė tė tjerė dhe kėshtu njėri pas tjetrit.

Kėto janė korpuset e jetės...punė e vazhdueshme prej jetėsh tė ndėrprera!
E ēuditshme ėshtė se kjo punė e vazhdueshme i vė nė dispozicion tė vet tė gjithė ata qė punojnė, tė cilėt nuk e llogarisin veten si njė hallkė e njė zinxhiri tė kėputur nga e djeshmja dhe tė zgjatur kah e nesėrmja. Ndonjėri mashtrohet nga e gabuara dhe nuk mendon se ai ėshtė i ri nė kėtė botė, nuk mendon se ashtu siē erdhi befasisht, pėrsėri befasisht do ta lėrė kėtė botė.
Jo, e gabuara nuk mashtron njeriun, por ai ka iluzione se ka ekzistuar qysh nga koha e parė e krijimit dhe se do tė qėndrojė pėrgjithmonė!!

Njeriut kur i vjen vdekja, habitet se si erdhi kjo ngjarje e huaj pėr tė, por habia nuk e zmbraps tė vėrtetėn qė ndodh.
Ja kėshtu, njeriu e lė jetėn e kėsaj bote.
Ėshtė mirė pėr njeriun, qysh kur ėshtė me shėndet dhe me qartėsi mendore, ta njohė karakterin e botės nė tė cilėn jeton dhe tė mos ndėrtojė katet e ndėrtesės, njėrin pas tjetrit mbi kolona tė paqėndrueshme.
Ē’do tė thotė kjo?
Vallė, ky ėshtė fati i njeriut nė kėtė ekzistencė?
Pėrgjigja ėshtė e shpejtė dhe e prerė: Jo!

Sikur jeta mbi tokė tė ishte e tillė, me siguri qė jeta qė vjen pas asaj tė kėsaj bote, ėshtė shpresa mė e lartė dhe fati mė i madh.

Sikur jeta nė kėtė botė tė ishte gjithēka, atėherė vetėvrasja e shpejtė do tė ishte mė e mirė pėr tė gjithė njerėzit.
Nė tė vėrtetė bota e ardhshme ėshtė mė e mira dhe pėrgatitja pėr botėn e ardhshme ėshtė detyra parėsore e njerėzve tė menēur, gjatė gjithė kohės sė shkurtėr tė jetės qė kanė.

I menēur ėshtė ai qė e shpėrndan interesin e tij nė tė dyja botėt, nė masėn qė meriton secila; punon pėr kėtė botė, sipas vendit qė zė nė tė, kurse puna e tij pėr botėn e ardhshme, ėshtė nė atė masė qė i duhet atij pėr tė qėndruar nė tė.
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi