Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Vitamina A forcon imunitetin

Shko poshtė

Vitamina A forcon imunitetin

Mesazh nga dBeLti prej Sun Sep 27, 2009 2:49 amNjė studim i ri i realizuar te 36 persona ka treguar se vitamina A ndihmon nė forcimin e imunitetit.
Nė fakt, shkencėtarėt kanė treguar se duke i shtuar ushqimit nga 240 miligramė vitaminė A nė ditė, pėr njė periudhė dyjavore, pėrmirėsohet dukshėm aktivitetin e limfociteve T (qeliza imunitare).

Nga ana tjetėr, kjo sasi e vitaminės A ėshtė e mjaftueshme qė nė mėlēi tė deponohet sasi e vitaminės e nevojshme pėr mbajtjen e shikimit normal, shkruan studimi i botuar nė revistėn “British Journal of Nutrition”.
dBeLti
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi