Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Zbulohet vaksinė qė ul rrezikun nga AIDS

Shko poshtė

Zbulohet vaksinė qė ul rrezikun nga AIDS

Mesazh nga dBeLti prej Sun Sep 27, 2009 2:48 amPėr herė tė parė, njė vaksinė eksperimentale e ka ulur rrezikun e infektimit me virusin e AIDS-it.
Hulumtuesit thanė se vaksina ka ulur rrezikun pėr njė tė tretėn nė mesin e 16 mijė vullnetarėve nė Tajlandė.

Studimi ėshtė kryer nga hulumtues tajlandezė dhe amerikanė dhe ėshtė procesi mė i madh i kryer pėr vaksinėn kundėr AIDS-it.

Hulumtuesit e kanė pėrshėndetur kėtė si arritje tė madhe, duke thėnė se po ofrohet shpresa pėr zhvillimin e vaksinės kundėr virusit tė AIDS-it.

Virusi ka mbytur 25 milionė njerėz, qė kur u identifikua nė vitet 1980-ta. /REL/
dBeLti
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi