Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Fiat 500 me 265 kuaj fuqi

Shko poshtė

Fiat 500 me 265 kuaj fuqi

Mesazh nga dBeLti prej Sun Sep 27, 2009 2:39 amNėse keni menduar se Tributo Ferrari ėshtė versioni mė "i trentė" i Fiat 500, jeni mashtruar.
Shtėpia automobilistike gjermane “Hamann” ka paraqitur versionin e vet tė Fiatit tė vogėl. Ai ka 265 kuaj fuqi dhe pamje tė njė luftaraku tė rrugės. Nga motori 1.4 litėrsh me benzinė janė nxjerrė hiq mė pak se 265 kuaj fuqi me 5.630/min dhe moment rrotullimi prej 348 Nm me 4.200/min.

Performansat tani pėr tani nuk janė publikuar, mirėpo ėshtė e qartė qė Fiati i vogėl do tė mund tė shtyhej me automjetet shumė mė tė fuqishme dhe mė tė shtrenjta.

Pos motorit Hamann ka ndryshuar gati krejtėsisht edhe komponentėt tjerė tė automjetit.

Hamann do t’i publikoj specifikat dhe ēmimet pas pėrfundimit tė automjeteve i cili po mbahet kėto nė Frankfurt tė Gjermanisė.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi