Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

MSI paraqet laptopin X-Slim X610

Shko poshtė

MSI paraqet laptopin X-Slim X610

Mesazh nga dBeLti prej Sun Sep 27, 2009 2:36 amLaptopi 15.6 inēėsh nga kompania MSI pos procesorėve tė Intel tani e tutje do tė mund tė blihet edhe me procesorėt Athlon Neo tė kompanisė AMD.
MSI edhe zyrtarisht ka paraqitur laptopin me emrin X-Slim X610. Trashėsia e kompjuterit ėshtė dy centimetra e gjysmė, derisa peshon rreth dy kilogramė.

Laptopi bazohet nė platformėn e AMD-sė me procesorin Athlon Neo falė sė cilės shpenzon edhe deri nė 60% mė pak energji sesa laptopėt e ngjashėm me tė. Po ashtu, ėshtė integruar mėnyra ECO e punės e cila mundėson rregullimin e shpenzimit nė bazė tė punės tė cilėn e kryen kompjuteri.

Ėshtė integruar edhe ekrani 15.6 inēėsh me rezolucion prej 1.366 x 768 pikselash dhe ndriēim LED tė prapavijės, derisa grafika ėshtė ATI Mobility Radeon HD 4330 me 512 MB memorie.

Laptopi vjen me 2 apo 4 GB RAM, me disk nė kapacitet prej 320, 500 apo 640 GB, e nė vend tė DVD-sė nė ofertė ėshtė Blu-ray. Nė mėnyrė standarde, laptopi vjen i pajisur me Wi-Fi, Bluetooth, kamerė uebi, lexues tė kartelave tė memories dhe qasje HDMI.

Ēmimi i laptopit nuk ėshtė bėrė i njohur, mirėpo pritet qė nė tregun evropian tė jetė rreth 700 euro.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi