Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Drejtėsi pėr Ēlirimtarėt(UĒK) Lirija iu takon

Shko poshtė

Drejtėsi pėr Ēlirimtarėt(UĒK) Lirija iu takon

Mesazh nga mR.Bimi prej Tue Mar 30, 2010 10:49 am

Kėrkohet lirimi i tė akuzuarve pėr vrasjen e familjes Hajra

Mbi njė mijė qytetarė protestuan tė martėn nė Prishtinė, duke kėrkuar lirimin e vėllezėrve Arsim e Burim Ramadani, si dhe tė Arben e Jeton Kiēinės, tė cilėt po vuajnė njė dėnim prej 106 vjetėsh. Ata akuzohen se nė vitin 2001, nė Baicė tė Drenasit, kanė vrarė ish-inspektorin e policisė, Hamzė Hajrėn, bashkė me katėr anėtarė tė familjes sė tij.
Tė katėr tė dėnuarit janė ish-pjesėtarė tė UĒk-sė, ndėrsa me moton “Drejtėsi pėr ēlirimtarėt”, ėshtė kėrkuar nga autoritetet qė ta rishqyrtojnė vendimin e Gjykatės Supreme, pasi, siē thanė ata, nuk ka pasur prova qė vėrtetojnė fajėsinė e tė dėnuarve.


Kryetari i Kėshillit Organizativ tė Protestės, Visar Zogaj, vuri nė pah se provat qė vėrtetonin pafajėsinė, janė humbur qėllimisht nga UNMIK-u.

Fillimisht, pėr vrasjen e Hamzė Hajrės, gruas dhe tre fėmijėve tė tij qenė dėnuar 11 persona, por pas vendimeve tė tjera tė shkallėve tė ndryshme tė apelit, dėnimin po e vuajnė Burim dhe Arsim Ramadani, Arben, Jeton dhe Blerim Kiēina.

Vendimi i shtatorit tė vitit tė kaluar, me tė cilin iu konfirmua dėnimi Burim e Arsim Ramadanit, Arben dhe Blerim Kiēinės nuk mund mė tė apelohet. Tani ka mbetur instrumenti i fundit ligjor – mbrojtja e ligjshmėrisė sė vendimit, respektivisht vėrtetimi, nėse gjatė kėtij procesi ka pasur shkelje tė ligjit dhe procedurave, para se rasti, siē thanė organizatorėt e protestės, t’i dėrgohet Gjykatės Kushtetuese dhe mė pas Gjykatės sė Strasburgut.

Kryetari i Gjykatės Supreme, Fejzullah Hasani, i cili ka qenė anėtar i panelit nė shtatorin e vitit tė kaluar, sinjalizoi se rasti do tė rishqyrtohet. Hasani, edhe pse ka qenė anėtar i panelit, mban njė qėndrim asnjanės nė lidhje me tė ashtuquajturin rastin Kiēina.


Kėshilli Organizativ i Protestės kėrkon lirimin e Burim dhe Arsim Ramadanit, Arben dhe Jeton Kiēinės, por jo edhe tė Blerim Kiēinės, i cili ėshtė i dėnuar pėr tė njėjtin rast. Ky kėshill thotė se Blerim Kiēina ka qenė ai qė ka dhėnė deklaratė tė rrejshme, mbi bazėn e sė cilės ėshtė ndėrtuar aktakuza, ndėrsa mė pas e ka tėrhequr deklaratėn, duke thėnė se ka gėnjyer. Ai ėshtė i dėnuar me 10 vjet burg.
mR.Bimi
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 26
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi