Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Njė pėrfundim i mirė nė mesin tonė

Shko poshtė

Njė pėrfundim i mirė nė mesin tonė

Mesazh nga NoOrA prej Sun Feb 28, 2010 9:02 am

Gėrhama e frymėmarrjes sė tij dėgjohej bashkė me shumėsinė e lutjeve dhe pėrkujtimeve pėr All-llahun dhul-xhelal, aq mė tepėr nė mėngjeset e freskėta qė pėr tė s’paraqitėn kurrė pengesė pėr tė qenė rob i denjė i pėruljes ndaj Zotit.
Po dita e enjte sikur po bėnte njė llogari mė ndryshe nė raport me tė, sikur pėrvjetori i lindjes sė Muhammed Mustafasė s.a.v.s. do ta gjente diku tjetėr...
Pasi falet rekati i parė i farzit tė sabahut, nė tė cilin imami lexon vargje nga sureja Er-Rrahman dhe vazhdojnė me pėrulje nė ruku dhe sexhde, nė rekatin e dytė atė s’e mbajnė mė kėmbėt (nė dynjanė e lodhshme) dhe iu dha shenja drejt amshimit tė ndritshėm mu si freskia e atij mėngjesi, bile edhe mė shumė, dhe mu si freskia e zemrės sė mbushur pėrkujtim, bile edhe mė shumė.
Rruga pėr nė spital, ndonėse e mbushur shpresė pėr njė “rikthim” a shpėtim, mbetet shenjė e vėllazėrisė, dashurisė vėllazėrore dhe e pėrpjekjes pėr ta mbajtur gjallė dorėn e ndihmės reciproke, por jo edhe tė ndaljes sė udhėtimit tė tij drejt ahiretit.
Jo ēdokush pati dhe ka njė nder tė tillė tė kalimit nė ahiret nė kohėn mė tė mirė, nė gjendjen mė tė mirė, nė vendin mė tė mirė, me fjalėt mė tė mira, nė veprėn mė tė mirė, me njerėzit mė tė mirė...

www.mesazhi.com
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi