Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Inter – Chelsea, ēasti i sė vėrtetės

Shko poshtė

Inter – Chelsea, ēasti i sė vėrtetės

Mesazh nga NoOrA prej Wed Feb 24, 2010 1:11 pm

Nė kampionat zikaltrit dominojnė plotėsisht dhe tani ėshtė koha pėr tė treguar se janė nė gjendje tė ecin edhe nė Europė. Megjithėse nė letėr chelsi mund tė shihet si favorit, nuk duhet harruar se Interi nuk ka asnjė humbje nė fushėn e vet nė kėtė sezon (nga ana tjetėr, Hoze Mourinjo do kėrkojė ta ruajė tė paprekur rekordin e tetė viteve rresht pa humbur nė shtėpi).
Pėr Mourinjon nė dyshim janė mbrojtėsit Materaci dhe Santon. Nė bazė tė kėtij tė fundit do tė kushtėzohet edhe formacioni qė do tė zbresė nė fushė mbrėmjen e sotme. Nėse Santon ia del tė jetė i gatshėm, atėherė Zaneti do tė luajė nė mesfushė. Nė rast tė kundėrt, kapiteni do tė aktivizohet nė krahun e majtė tė mbrojtjes, duke lėnė vend pėr njė alternativė tjetėr nė mesfushė.
Kurse chelsi ka arritur nė gjysmėfinalen e Ligės sė Kampionėve nė pesė nga gjashtė sezonet e fundit. Aktualisht Blutė e Londrės po kalojnė njė formė tė shkėlqyer si nė kampionat, ashtu edhe nė Ligėn e Kampionėve. Ndoshta avantazhi i chelsit nė takimin e sotėm ėshtė fakti qė trajneri Anēeloti e njeh mirė Interin, por gjithsesi kjo nuk mund tė krahasohet me njohjen qė ka Hoze Mourinjo pėr Ēelsin. Pėr londinezėt nuk do tė jenė nė dispozicion Esien, Eshli Kol, Bosingva, Zhirkov dhe Deko, ndėrsa rikthehen Lampard, Aleks dhe Beleti./start/

Inter – chelsea, formacionet e mundshme:
Inter (4-3-1-2): Julio Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti; Cambiasso, Muntari, Thiago Motta; Sneijder; Eto’o, Milito. Trajner: Mourinjo
Ēelsi (4-3-3): Cech; Belletti, Terry, Carvalho, Ivanovic; Mikel, Ballack, Cole; Lampard, Drogba, Anelka. Trajner: Anēeloti
Gjyqtar: M. Gonzales (Spanjė)
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi