Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

40% e llojeve tė ndryshme tė kancerit mund tė parandalohen

Shko poshtė

40% e llojeve tė ndryshme tė kancerit mund tė parandalohen

Mesazh nga NoOrA prej Wed Feb 24, 2010 12:57 pm

4 Shkurti ėshtė Dita Botėrore e luftės kundėr kancerit. Kjo ditė synon tė informojė dhe tė vetėdijėsojė njerėzit mbi mundėsitė qė kanė pėr parandalimin dhe kurimin e kancerit.
“Ne llogarisim se 40% e tė gjitha llojeve tė kancerit, nė planin global, mund tė parandalohen”, deklaroi David Hill, president i Unioni Ndėrkombėtar kundėr kancerit.
Kjo organizatė bėn tė ditur se ēdo vit 12 milionė njerėz preken nga kanceri, kurse 7.6 milionė tė tjerė vdesin nga kjo sėmundje.
Organizata Botėrore e Shėndetėsisė tha se motoja e ditės sė sotme pėr kėt vit ėshtė “Edhe kanceri mund tė parandalohet”. Nė mesin e masave pėr parandalimin e llojeve tė ndryshme tė kancerit janė mospėrdorimi i duhanit, ngrėnja nė mėnyrė tė shėndetshme, ushtrimet fizike, kufizimi i pėrdorimit tė alkoolit, kufizimi i ekspozimit ndaj diellit si dhe masa tė tjera si vaksinimi apo kontrollet e rregullta mjekėsore. /rel/
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi