Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Sa herė sėmuret njė njeri gjatė gjithė jetės?

Shko poshtė

Sa herė sėmuret njė njeri gjatė gjithė jetės?

Mesazh nga NoOrA prej Wed Feb 24, 2010 12:56 pm

Sipas tij, ne pėrdorim ilaēe qetėsuese pėr dhimbje 21 ditė nė vit. Nėse mesataren e jetėgjatėsisė e llogarisim 78,5, atėherė numri i ditėve qė pėrdorim ilaēe qetėsuese ėshtė 1649.
Nė studimin e bėrė mbi 3000 tė rritur ankesat mė tė theksuara janė ngėrēet e pėrsėritura. Ngėrēet shfaqen 19 ditė nė vit tek njė njeri dhe gjatė gjithė jetės llogaritet tė shfaqen 1492 herė.
Dhimbja e kokės mund tė shfaqet tė paktėn 16 herė nė vit dhe gjatė gjithė jetės mendohet tė jetė 1265 herė. Sipas studimit, njė britanik gjatė njė viti kalon 14 herė dhimbje kurrizi ndėrsa gjatė jetės 1099 herė.
Duke theksuar se megjithėse kėta sėmundje nėnvlerėsohen nga ana e popullsisė mund tė jenė dėrrmuese dhe tė lodhshme, drejtuesi i kompanisė qė bėri tė mundur studimin pohoi se studimi nuk pėrfshin sėmundjet serioze.
Shqetėsimet e tjera tė lehta qė kalojmė gjatė jetės sonė janė shkėputja muskulare, dhimbje qafe, dhimbjet e stomakut dhe barkut, ndrydhje e kyēeve, etj.
Pergatiti: Aisa Kaduku Kokiēi
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi