Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kush e njeh veten e njeh All-llahun

Shko poshtė

Kush e njeh veten e njeh All-llahun

Mesazh nga NoOrA prej Wed Feb 24, 2010 10:00 am

Kush e njeh veten e njeh All-llahunLe tė shikojmė njeriun! Ai ėshtė njėri ndėr krijesat mė tė larta! Qė nga njeriu i parė, qė ėshtė gjithashtu edhe babai i njerėzimit, Hz. Ademi, dhe gjitha krijesat qė ka krijuar All-llahu i Madhėruar deri mė sot, shohim se asnjėri nuk ngjason me tjetrin. Edhe pse duke pasur sytė, veshėt, hundėn e gojėn nė tė njėjtin vend, nė ato fytyra tė vogla me madhėsinė 20 x 20 c.m, All-llahu ka venė vula tė ndryshme, shenja tė veēanta, pėr t’i dalluar nga njėri-tjetri. A mund ta merrni me mend se ēfarė katastrofe do tė ishte bėrė, sikur tė mos kishte vendosur nė kėtė krijese mė tė vlefshme ato shenja qė tė dallohen nga njėrin-tjetrit? A do mund tė matni shkallėn e kėsaj katastrofe, po tė pėrngjante motra juaj me gruan tėnde? Po tė pėrngjante daja yt me xhaxhain tėnd ēfarė dėmi do tė bėhej? Nuk mbeteshin haku e drejtėsia ndėrmjet njėri-tjetrit, trashėgimi e kurorėzimi do tė zhdukeshin. Nuk do tė ekzistonte kurrfarė nderi dhe jeta e njerėzve do tu pėrngjante jetės shtazore.
Dhe jo vetėm fytyrave, por edhe zėrave tė njerėzve u ka venė nga njė vulė tė veēantė. Kur je duke folur nė telefon me dikė, pa e pyetur se kush ėshtė mund ta njohėsh nga zėri i tij dhe e dallon se me kė po flet. Sepse Ai All-llah xh.sh. qė fytyrat e njerėzve i ka dalluar, edhe tė folurit e tyre i ka ndryshuar.
Pėr ta kuptuar mė mirė vlerėn e kėsaj, le tė provojmė t’i themi njė marangozi, qė tė bėjė jo miliarda dyer, por njėmijė, tė cilat tė mos ngjasojnė me njėra – tjetrėn. Megithėse dera nuk ėshtė 20 x 20 cm, por100 x 200 cm., prapseprapė, nuk ėshtė e mundur absolutisht t’i bėjė. Sepse pėr secilėn derė qė bėn, duhet ta shikojė edhe njė herė tė gjitha tė mėparshmet qė tė mos ngjasojnė me njėra-tjetrėn. Dhe kėshtu, 10-20..., duke vazhduar mė tej, puna do tė vėshtirėsohet dhe nuk do tė mund t’ia arrijė qėllimit final.
Edhe njė shembull i ngjashėm: A keni menduar kush po e mbanė kėtė ekuilibėr ne univers e mes njerzeve? Si bėhet e mundur qė po pėrshtatet numri i lindjes sė meshkujve me ato tė femrave afėrisht 100%? Nė asnjė kontinent nuk ėshtė dėgjuar qė kanė lindur 30 % femra dhe 70 % meshkuj dhe as e kundėrta 70 % ferma e 30% meshkuj. Tė propozojmė se ėshtė kėshtu. A mund ta mendoni se ē’farė kaosi dhe pa rregullsie do te merrte bota? Me njė fshat jetojn njėsoj ushqehen nga tė njetat ushqime e gjellėra, pijn tė njėjtin ujė megjithatė njė familje i lind njė vajz, tjetrit 4 vajza tjetrit 5 mashkuj njė tjetri nuk i lind as njė dhe lindja e mashkujve me te femrave afėrsishtė eshte e barabartė./Gazeta Impakt/
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi