Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Vėrejtja e mėkateve

Shko poshtė

Vėrejtja e mėkateve

Mesazh nga NoOrA prej Tue Feb 23, 2010 11:23 am

Atėherė, pse i bėn mėkat Zotit tonė?
Rreziku mė i madh ėshtė qė tė bėsh mėkat e tė harrosh... e tė tė vendoset perde nė zemėr dhe tė pengohesh nga udhėzimi.pėr kėtė arsye shumė njerėz thonė se bėjnė mėkate dhe pendohen, pendohen dhe kthehen pėrsėri,pendohen dhe kthehen pėrsėri...e kėshtu me rradhė. Kjo ėshtė sepse ai nuk ėshtė penduar nė tė vėrtetė.

Ibn Kajjimi thotė: ‘’Shumica e njerėzve nuk e kuptojnė realitetin e pendimit e as nuk e dijnė vlerėn e tij’’

Njeriu kur pengohet nga ndonjė gjė nė rrugė duhet tė kthehet dhe tė shikojė qfarė ishte ajo!

Dikush shikon nė Tv ndonjė vajzė qė vallėzon apo kėndon

E pastaj… ē
farė ke pėrfituar?

Ē
farė ke fituar?

Pėr ē
farė?

Dhe pėr hir tė kujt?

Ke blerė me atė qė ke sakrifikuar…

E ke sakrifikuar Xhenetin.. dhe i ke blerė dy minutat nė tė cilat e ke parė atė vajzė tė zhveshur

Apo ke qeshur me ndonjė fjalė tė keqe..apo e ke thėnė ndonjė gėnjeshtėr…apo ke marrė ndonjė para nga harami..

Pėr ē
farė?

Ke blerė me atė qė ke sakrifikuar, ngarkesa tė keqardhjes, tė cilat nuk mundet t’i mbajė asnjė shpinė

Ke blerė me atė qė ke sakrifikuar, ulje tė kokės…

A nuk e di ti se shikimi nė gruan e zbuluar ėshtė zina?... Zina e syve. E di…

A nuk e di se dėgjimi i muzikės dhe kėngėve ėshtė i ndaluar? …E kjo ėshtė zina e veshėve. PO, e di!.

A e di ti se ai qė bėn zina hyn nė Xhehenem? Po, e di.

A e di ti se do tė vdesėsh dhe do tė hysh nė varrin tėnd dhe do tė ringjallesh nė Ditėn e Gjykimit, dhe do tė qėndrosh para Zotit tonė, do tė tė pyes dhe do tė tė marrė nė llogari. Vepra tė mira dhe tė kėqija nė peshojė...

Nė zjarr ose nė Xhenet. A e di?!

Atėherė, pse i bėn mėkat Zotit tonė?

avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi