Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Topalli kėrkon nga Egjipti tė njohė Kosovėn

Shko poshtė

Topalli kėrkon nga Egjipti tė njohė Kosovėn

Mesazh nga mR.Bimi prej Sat Feb 20, 2010 4:42 pmTopalli kėrkon nga Egjipti tė njohė Kosovėn
Kryetarja e Kuvendit tė Shqipėrisė, Jozefina Topalli ka zhvilluar njė takim zyrtar me kryetarin i Asamblesė Popullore tė Egjiptit, Fathy Souror, nga i cili ka kėrkuar qė ky shtet tė njohė pavarėsinė e Kosovės. Kryetari i Komisionit tė Jashtėm tė Parlamentit tė Egjiptit, i pranishėm nė takim, siguroi Topallin se ky komision do t’i rekomandojė Qeverisė sė Egjiptit njohjen e shtetit tė Kosovės, pasi - siē u shpreh ai - edhe opinioni publik ėshtė nė favor.
Dy kryeparlamentarėt vlerėsuan se bashkėpunimi mes parlamenteve tė tė dy vendeve, me lidhje historike dhe miqėsore, ėshtė shumė i rėndėsishėm, por ai duhet forcuar nė aspektin ekonomik, nė shkėmbimet tregtare dhe nė tė gjitha fushat me interes tė pėrbashkėt.

Dy homologėt u ndalėn edhe nė ēėshtjen e Kosovės. Topalli, duke vlerėsuar ndihmėn e dhėnė nga Egjipti gjatė luftės nė Kosovė, tha se ne e konsiderojmė Egjiptin si njė vend lider tė botės arabe, qė me influencėn e tij do tė ndikonte mjaft nė njohjen e shtetit tė Kosovės. “Ky realitet i ri, tha Topalli, ka ndikuar nė stabilitetin e rajonit tonė, duke ēuar pėrpara fqinjėsinė e mirė, pas njohjes sė Kosovės nga tė gjitha vendet e ish-Jugosllavisė, pėrveē Serbisė”.

Kryetari i Komisionit tė Jashtėm tė Parlamentit tė Egjiptit, i pranishėm nė takim, siguroi Topallin se ky komision do t’i rekomandojė Qeverisė sė Egjiptit njohjen e shtetit tė Kosovės, pasi edhe opinioni publik ėshtė nė favor.

Nė nderim tė vizitės sė Topallit, kryetari i Parlamentit egjiptian kishte pėrgatitur posaēėrisht pėr tė njė medalje tė artė, ku ishte gdhendur emri i saj, gjė qė sipas tij do t’ia bėnte kryetares sė Kuvendit tė Shqipėrisė tė paharrueshme vizitėn e saj tė parė nė Egjipt.

Topalli nė Kajro ka mbajtur fjalimin kryesor nė konferencėn e Mesdheut pėr rolin e gruas. Kjo konferencė, qė ka pėr qėllim rritjen e rolit tė gruas nė vendimmarrje, ėshtė njė nga prioritetet e Unionit pėr Mesdheun, organizėm i cili bashkėkryesohet nga presidenti i Francės, Nicolas Sarcozy dhe nga presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak
mR.Bimi
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 26
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi