Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Ministrat-deputetė ta ndjekin shembullin e Thaēit

Shko poshtė

Ministrat-deputetė ta ndjekin shembullin e Thaēit

Mesazh nga *lissa* prej Tue Feb 16, 2010 9:46 am

Ministrat-deputetė ta ndjekin shembullin e Thaēit


Kosova ka arritur suksese tė mėdha nė dy vjetet e para tė
pavarėsisė, ka thėnė pas mbledhjes sė Kryesisė sė Kuvendit tė Kosovės,
kryeparlamentari Jakup Krasniqi. Krasniqi, ndryshe ka kėrkuar qė edhe
ministrat e Qeverisė sė Kosovės ta ndjekin shembullin e kryeministrit
Hashim Thaēi pėr tė dhėnė dorėheqje nga posti i deputetit.
Kryetari i Kuvendit tė Kosovės Jakup Krasniqi tha se Kosova pėr dy
vjet pavarėsi ka arritur sukses tė madh si nė vend ashtu edhe nė skenėn
ndėrkombėtare. Ai tha se sukseset e arritura nuk duhet t’i atribuohen
vetėm institucioneve por edhe qytetarėve tė vendit.

“Unė i vlerėsoi dy vitet e pavarėsisė si njė sukses tė madh jo vetėm
tė institucioneve, por mbi tė gjitha njė sukses tė gjithė qytetarėve tė
Kosovės, sepse nė fund tė fundit Kosova ka subjektivitetin dhe
integritetin e vet edhe kombėtar edhe ndėrkombėtar”, tha Krasniqi.

Kryeparlamentari Krasniqi pas mbledhjes sė kryesisė sė Kuvendit ka
vlerėsuar lartė vendimin e kryeministrit Hashim Thaēi pėr largim nga
posti i deputetit. Krasniqi kėrkoi qė njė gjė tė tillė ta bėjnė edhe
ministrat qė e mbajnė edhe mė postin e deputetit.

“Unė konsideroj se jo pėr deputet por pėr ministra deputet,
konsideroj qė vėrtet ata duhet ta ndjekin kėtė shembull tė mirė dhe e
vlerėsoj si veprim”, tha Krasniqi.

Kryesia e Kuvendit nė mbledhjen e vet ka shqyrtuar ndarjen e mjeteve
financiare pėr partitė politike, dhe grupet parlamentare dhe
rekomandimin e komisionit tė kontrollit financiar pėr njė kontroll nė
zyrėn e auditorit tė pėrgjithshėm.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi