Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

ICR-ja mirėpret procesin e riemėrimit nė gjyqėsor

Shko poshtė

ICR-ja mirėpret procesin e riemėrimit nė gjyqėsor

Mesazh nga *lissa* prej Tue Feb 16, 2010 9:46 am

ICR-ja mirėpret procesin e riemėrimit nė gjyqėsor


Pėrfaqėsuesi Civil Ndėrkombėtar (ICR), Pieter Feith ka
thėnė se synim i procesit tė verifikimit dhe riemėrimit qė po vazhdon
ėshtė fuqizimi i njė gjyqėsori tė pavarur tė cilėsisė sė lartė.
Feith ka mirėpritur shpalljen e emėrimeve tė bėra pėr tetė vendet e
Gjykatės Supreme tė Kosovės, katėr postet nė Prokurorinė Shtetėrore dhe
nėntė postet nė Prokurorinė Speciale.

Me kėtė rast, Pieter Feith ka thėnė: “Qytetarėt e Kosovės e
dėshirojnė dhe e meritojnė njė sistem gjyqėsor tė pavarur dhe
profesional qė i pėrmbush standardet ndėrkombėtare. Sistemi gjyqėsor
duhet tė jetė i aftė tė pėrballet me efikasitet dhe efektshmėri nė punėt
e veta, tė sigurojė se drejtėsia po vihet nė vend– dhe tė shihet se njė
gjė e tillė ėshtė duke u bėrė”.

Kėto emėrime, rezultat i njė procesi tė plotė tė verifikimit me
ndihmesėn e bashkėsisė ndėrkombėtare, sipas Feithit, janė njė hap drejt
realizimit tė atij qėllimi.

“Duke qenė se me kohė do tė ketė vende tė tjera tė lira nėpėr
institucionet gjyqėsore, do tė dėshiroja t’i inkurajojė edhe pjesėtarėt e
komuniteteve jo-shumicė qė tė aplikojnė gjatė tė gjitha fazave tė
procesit tė verifikimit dhe tė riemėrimit. Ėshtė jetike qė ēdokush tė
ndjehet se e ka vendin e vet nė gjyqėsor, i cili ka mundėsi tė mėdha tė
pėrmirėsojė jetėrat e njerėzve”, ka thėnė ai.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi