Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Partitė me vlerėsime pozitive pėr bashkėpunimin me Kosovėn

Shko poshtė

Partitė me vlerėsime pozitive pėr bashkėpunimin me Kosovėn

Mesazh nga *lissa* prej Tue Feb 16, 2010 9:45 am

Partitė me vlerėsime pozitive pėr bashkėpunimin me Kosovėn


Me rastin e dyvjetorit tė shpalljes sė pavarėsisė sė
Kosovės, partitė politike nė Maqedoni BDI, VMRO-DPMNE dhe LSDM-sė kanė
vlerėsuar bashkėpunimin e deritanishėm mes dy vendeve duke shfaqur
bindjen se ky bashkėpunimin do tė thellohen edhe mė tej.


“Shėnimin e dy vjetorit nga pavarėsia e Kosovės, Maqedonia do ta
shėnoj me pėrmbylljen e ēėshtjes sė vetme tė hapur, shėnimin e kufirit e
cila duhet pėrshėndetur si sukses qė realizoi parlamenti i Maqedonisė. A
mundej mė shumė tė bėhet, me siguri se po. Vlerėsoj se shkėmbimi
tregtar nuk ėshtė nė nivelin qė duhet tė jetė meqė objektivisht
zhvillimi i rajonit nė pėrgjithėsi nė pjesėn e energjetikės ėshtė i
lidhur me tė gjitha resurset qė i ka Kosova. Mendoj se Maqedonia nė tė
ardhmen kėtu duhet tė bėjnė mė shumė”, deklaroi Vllado Buēkovski,
deputet i LSDM-sė.

“Nėse ėshtė mundur tė bėhet mė shumė, nuk mund tė themi se nuk ka
mundur mė shumė megjithatė pėr periudhėn 2 vjeēare Maqedonia nė
marrėdhėniet tona me fqiun tonė Kosovėn ka bėrė shumė pėrveē njohjes,
shėnimit tė vijės kufitare u vendosėn edhe marrėdhėniet diplomatike dhe
mendoj se kemi shumė marrėdhėnie tė mira ndėrfqinjėsore tė cilat
zhvillohen ēdo ditė edhe nė sferėn e bashkėpunimit ekonomik dhe nė
sferat tjera”, theksoi Sillvana Boneva, deputete e VMRO-DPMNE-sė.

“Shpresojmė se nė tė ardhshmen marrėdhėniet mes kėtyre dy shteteve
fqinje do tė jenė nė zhvillim e sipėr po ashtu dėshiroj tė potencoj se
opsioni Republika e Kosovės si shtet i pavarur nė Ballkan dėshmoi se
Ballkani ėshtė mė i qetė”, tha Tahir Hani deputet i BDI-sė.

Ndėrkohė, mesazhe urimi krerėve tė institucioneve tė Kosovės, i kanė
dėrguar edhe partitė tjera politike. “Kosova e fitoi atė qe e meritoi
shumė mė herėt, por tani kėrkon qė tė jetė pjesė e strukturave
euro-atlantike, dhe unė shpresoj se Ju, edhe kėtė ėndėrr tė shqiptarėve
tė Kosovės do ta realizoni”, thuhet nė urimin e Kryetarit tė PDSH-sė,
Menduh Thaēi dėrguar presidentit, Fatmir Sejdiu.

Telegram urimi ka dėrguar edhe Demokracia e Re: “17 Shkurti 2008
pasqyroi nė sytė e botės pėrkushtimin pa alternativė tė institucioneve
legale dhe legjitime tė Kosovės pėr tė ndėrtuar njė shtet tė pavarur dhe
sovran, njė shtet i cili pėrcaktim kryesor do tė ketė anėtarėsimin e
shpejtė nė strukturat euroatlantike”, thuhet nė urimin e kryetarit tė
DR-sė, Imer Selmani.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi