Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Presidenti Sejdiu dekretoi gjyqtarėt dhe prokurorėt

Shko poshtė

Presidenti Sejdiu dekretoi gjyqtarėt dhe prokurorėt

Mesazh nga *lissa* prej Tue Feb 16, 2010 9:44 am

Presidenti Sejdiu dekretoi gjyqtarėt dhe prokurorėt

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu dekretoi
tė martėn gjyqtarėt e Gjykatės Supreme, prokurorėt e Prokurorisė sė
Shtetit dhe prokurorėt e Prokurorisė Speciale, tė cilėt po tė martėn
dhanė betimin para presidentit tė Republikės.Presidenti Sejdiu e vlerėsoi kėtė ditė si njė ditė tė pėrmbylljes sė njė
cikli qė ka tė bėjė me sistemin gjyqėsor dhe Prokurorinė e Kosovės si
dhe njė ditė e pėrmbylljes sė njė pune zinxhirore qė ėshtė bėrė mbi bazė
tė Kushtetutės sė Republikės sė Kosovės.

“Besoj se kėta njerėz qė kanė marrė pėrgjegjėsi do tė ushtrojnė detyrėn e
tyre duke u mbėshtetur nė Kushtetutėn dhe ligjet e Republikės sė
Kosovės”, theksoi presidenti Sejdiu.

Gjithashtu, ai tha se ky mandat i dhėnė ėshtė barrė e veēantė nė
kuptimin paralel reformės sė gjyqėsorit dhe tė sistemit prokurorial dhe
se ėshtė shumė me rėndėsi qė institucionet e vendit t’i mbėshtesin nė
ndėrtimin e strukturės infrastrukturore dhe logjistike pėr tė pasur
standardet e nevojshme qė duhet t’i ketė njė gjykatė, qė duhet t’i ketė
njė gjyqtar dhe qė duhet t’i ketė njė prokuror.

Nė ceremoninė e dekretimit tė gjyqtarėve dhe prokurorėve ishin tė
pranishėm edhe kryeministri Hashim Thaēi, pėrfaqėsues tė institucioneve
ndėrkombėtare, ambasadorė tė akredituar nė vendin tonė, si dhe mysafirė
tė tjerė.

Nė vijim, lista e tė dekretuarve nga presidenti i Republikės:

Gjykata Supreme e Kosovės: Fejzullah Hasani -
gjyqtar/kryetar i Gjykatės, Nesrin Lushta- gjyqtare, Valdete Daka –
gjyqtare, Emine Kaqiku – gjyqtare, Gyltene Sulejmani – gjyqtare, Emine
Mustafa – gjyqtare, Shukri Sulejmani – gjyqtar, Enver Peci – gjyqtar.


Prokuroria e Shtetit:

Ismet Kabashi –
kryeprokuror, Zyhra Ademi – prokurore, Rexhep Kabashi – prokuror, Jusuf
Mejzini – prokuror.Prokuroria Speciale e Kosovės: Sevdije Morina –
zėvendėskryeprokurore speciale, Reshat Millaku – prokuror special,
Nazmi Mustafi – prokuror, Suad Kuraja – prokuror, Merita Bina –
prokuror, Rrahim Podvorica – prokuror, Faik Halili – prokuror, Basri
Morina – prokuror, Besim Kelmendi – prokuror, Ali Rexha – prokuror.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi