Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Galtung: Konfederatė mes Kosovės, Shqipėrisė e Serbisė

Shko poshtė

Galtung: Konfederatė mes Kosovės, Shqipėrisė e Serbisė

Mesazh nga *lissa* prej Tue Feb 16, 2010 9:42 am

Galtung: Konfederatė mes Kosovės, Shqipėrisė e Serbisė


Ndėrmjetėsuesi nė mbi 40 konflikte nė botė, Johan Galtung,
tha se "Kosova, Shqipėria e Serbia do tė formojnė njė konfederatė”. Kėtė
deklaratė, Galtung e dha pėr gazetėn beogradase “Politika”.Ai tha se njė skenar i tillė mund tė ndodhė nė 50 vjetėt e ardhshme.
Galtung tha se e ardhmja e Kosovės mund tė zgjidhet nė bazė tė modelit
kantonial zviceran.

Ai tha se shumica e kantoneve do tė jenė shqiptare, ndėrsa sė paku
tri prej tyre do tė jenė serbe – njė pėrreth Prishtinės, dhe dy nė jug.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi