Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Thirrje jetimi

Shko poshtė

Thirrje jetimi

Mesazh nga NoOrA prej Mon Feb 08, 2010 1:19 pm

U ndal jetimi afėr nėnės sė tij dhe e pyeti: “Nėnė, ku ėshtė babai im?”
Ajo mbeti e hutuar, sytė e saj rridhnin lot. Nuk kishte pėrgjigje pėrveē fjalės:
لاحول ولا قوة إلا بالله العلي العظيم
La havle ue la kuvvete il-la bil-lahil- alijjil-’adh-ķm!
S’ka ndryshim e as fuqi pa ndihmėn e Allahut, mė i larti, mė i madhi!

O babai im...!
Sa lot kemi derdhur atėherė kur ti shkove!
Dhimbja na shtrėngoi kur ti na le dhe u largove. Vazhdimisht presim trokitjen tėnde nė derė me dhurata tė bukura dhe tregime tė mira, por caktimi i Allahut...
E, vendi yt mbeti i zbrazėt!

Parafytyroj uljen tėnde me ne. Ky ėshtė vendi ku rrije ulur, ky ėshtė shtrati yt, ky ėshtė shkrimi yt nė fletoren time. Ēdo gjė na bėn tė tė kujtojmė nė mesin tonė.

Jeta nuk ka shije pa ty, as lumturi, mirėpo shpresėn e kemi tek Allahu Fuqiplotė, se me tė vėrtetė Ai i Cili na ruajti kur ti ishe gjallė, ka garantuar se do tė na ruajė edhe pas vdekjes sate.

E lusim Allahun tė tė mėshirojė dhe tė na dėrgojė njerėz tė mirė, tė cilėt na e plotėsojnė sadopak mungesėn tėnde nė zemrat tona dhe na mundėsojnė njė jetė mė tė mirė!

O babai im, kemi gjetur njerėz tė cilėt na ndihmojnė dhe sillen mirė me ne. Iu bekofshin duart dhe pasuria dhe Allahu i shpėrbleftė me tė mira!

Biri yt i dashur! Bija jote e dashur!

Pėrktheu: Hasim Krasniqi
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi