Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Pas gjashtėdhjetė vitesh martesė, ia zbuloi fshehtėsinė nė shtratin e vdekjes

Shko poshtė

Pas gjashtėdhjetė vitesh martesė, ia zbuloi fshehtėsinė nė shtratin e vdekjes

Mesazh nga NoOrA prej Mon Feb 08, 2010 1:17 pm

Njė ēift bashkėshortor pėr gjashtėdhjetė vite me radhė i tregonte njėri-tjetrit ēdo gjė dhe ishin tė lumtur me kalimin e kohės duke biseduar dhe duke i shėrbyer njėri-tjetrit. Ndėrmjet tyre nuk ekzistonte asgjė e fshehtė, mirėpo gruaja e moshuar kishte fshehur njė sėnduk mbi njė raft. Ajo e kėshillonte bashkėshortin e saj gjithnjė qė mos ta hapte atė dhe mos ta pyeste rreth atij sėnduku. Bashkėshorti i respektonte dėshirat e saj dhe asnjėherė nuk u interesua pėr ēėshtjen e kutisė, deri nė momentin kur sėmundja e rraskapiti bashkėshorten dhe mjeku i tha se ditėt e saj ishin tė numėruara.

Bashkėshorti i pikėlluar filloi tė bėhej gati qė tė jetonte i ve (vejan) dhe filloi t’i vendoste gjėrat e saj nė ēanta, qė t’i ruante si kujtime. Syri i tij u drejtua nga sėnduku, e mori atė dhe shkoi te shtrati ku ishte e shtrirė bashkėshortja e tij e sėmurė. Sapo e pa sėndukun, ajo nisi tė buzėqeshte me dhembshuri dhe i tha atij: “Nė rregull, mund ta hapėsh sėndukun.” Burri e hapi sėndukun dhe brenda tij vėrejti dy lodra (kukulla) pėlhure dhe gjilpėrėn e thurjes dhe nėn to njė shumė tė hollash prej 25 mijė dollarėsh. Burri e pyeti pėr ato gjėra, kurse ajo me njė pėshpėritje tha: “Kur u martova, gjyshja ime mė tregoi se fshehtėsia e martesės sė suksesshme fshihet nė evitimin e polemikės dhe grindjes. Gjithashtu mė kėshilloi qė sa herė qė tė hidhėrohem me ty, ta fsheh hidhėrimin dhe tė ngrihem tė bėj njė lodėr pėlhure duke pėrdorur gjilpėrėn.”

Nė kėto ēaste burri duke i rrjedhur lotėt, e pyeti: “Vetėm dy lodra? Nuk je hidhėruar me mua gjatė gjashtėdhjetė viteve? Vetėm dy herė?!”
Me gjithė pikėllimin pėr faktin se bashkėshortja e tij ishte e shtrirė nė shtratin e vdekjes, ai ndjeu lumturinė pėr shkak se e kishte hidhėruar atė vetėm dy herė.

Pastaj e pyeti: “Po mirė, mėsova fshehtėsinė e dy lodrave, po si ėshtė puna e njėzet e pesė mijė dollarėve?” Ajo iu pėrgjigj: “Kjo ėshtė shuma qė kam mbledhur nga shitja e lodrave.”


Pėrktheu: Almedin Ejupi[/size]
[/size]
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi