Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Varroset me nderime Fadil Ferati

Shko poshtė

Varroset me nderime Fadil Ferati

Mesazh nga NoOrA prej Wed Feb 03, 2010 10:32 am
Pėrfaqėsues tė institucioneve tė vendit, tė partive politike, familjarė dhe qytetarė tė shumtė i kanė dhėnė lamtumirėn e fundit kryetarit tė Komunės sė Istogut, njėherėsh nėnkryetar i LDK-sė, Fadil Ferati.

Ferati ndėrroi jetė tė dielėn, nė moshėn 50-vjeēare, nė njė spital tė Gjermanisė, pas njė sėmundjeje tė rėndė.

Nė njė mbledhje komemorative, presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka thėnė se ndarja nga jeta e Feratit e la komunėn e Istogut pa njė prijės tė madh, ndėrsa Prishtinėn pa njė personalitet qė tė ketė mbėshtetjen e fuqishme tė bazės nga vinte.

“S’kemi si tė mos i vėrejmė gjurmėt e punės sė tij si kėtu nė Istog, ashtu edhe nė Prishtinė. Sė kėndejmi, ndarja e tij nga jeta ėshtė dyfish mė e rėndė. Ai e la Istogun pa prirje, ndėrsa Prishtinėn pa njė personalitet qė tė ketė mbėshtetjen e fuqishme tė bazės nga vinte, veēori kjo qė e bėnte atė tė autoritetshėm kudo”, ka thėnė presidenti Sejdiu.

Kurse Haki Rugova, nėnkryetar i Komunės sė Istogut, tha se Ferati gjatė gjithė jetės punoi me pėrkushtim, duke kryer tė gjitha detyrat me sukses dhe pėrgjegjėsi tė lartė morale.

“Sado qė e themi se ka ndėrruar jetė, serish kemi njė zė brenda vetes qė na thotė se ai ėshtė gjallė dhe se frymon bashkė me ne. Por ja qė njerėzit e mėdhenj Zoti i merr pranė vetes, duke mos i lėnė tė jetojnė mė, prandaj jemi tė bindur se misionin tėnd tė cilin e pati nė jetė deri kėtu e kreu me sukses dhe me pėrgjegjėsi tė lartė morale”, ka thėnė Rugova.

Trupi i Fadil Feratit do tė prehet nė vendlindjen e tij nė Gurrakoc tė Istogut.


NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi