Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Pendimpranuesi - (Et Teuab)

Shko poshtė

Pendimpranuesi - (Et Teuab)

Mesazh nga NoOrA prej Wed Feb 03, 2010 10:08 am

Et Teuab (Pendimpranuesi), i Cili vazhdon tė pranojė pendimin e penduesve, u falė gabimet atyre qė i kthehen Atij ...

Me emrin e Allahut, tė Gjithėmėshirshmit, Mėshirėplotit
Falėnderimet dhe lavdėrimet qofshin vetėm pėr Allahun e Lartėsuar, i Cili ka krijuar qiejt dhe tokėn dhe ēfarė ka nė mes tyre. Vetėm Atij i pėrulemi dhe vetėm prej Tij kėrkojmė ndihmė e shpėtim. Paqja dhe shpėtimet qofshin mbi tė dėrguarin Muhamed dhe mbi familjen e tij tė pastėr, si dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.
Allahu i Lartėsuar thotė: “Padyshim, Allahu pranon pendimin ėshtė i Gjithėdijshėm.” Nur, 10.
Et Teuab
(Pendimpranuesi), i Cili vazhdon tė pranojė pendimin e penduesve, u falė gabimet atyre qė i kthehen Atij dhe secili qė pendohet tek Allahu me njė pendim tė sinqertė, Allahu i pranon atij pendimin.
Pendimpranimi nga ana e Allahut ėshtė dy llojesh:
Allahu fut nė zemrėn e robit tė Tij pendimin dhe tė kthyerit nga Allahu e ai (robi) pendohet me kushtet e pendimit;
Pranimi dhe pėrgjigjja e pendimit me faljen e mėkateve, ngase pendimi i sinqertė shlyen mėkatet e mėparshme.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi