Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Pse duatė tona nuk pranohen?

Shko poshtė

Pse duatė tona nuk pranohen?

Mesazh nga NoOrA prej Wed Feb 03, 2010 9:49 am

Banorėt e Basrės i janė drejtuar Ibrahim Ed’hemit duke i thėnė:
“All-llahu na ka premtuar se do tė na i pranojė duatė, por duatė assesi nuk po na pranohen!”
Ibrahimi tha:
“Zemrat e juaja janė tė vdekura nė dhjetė pika, e pėr kėtė shkak duatė nuk po ju pranohen:

1. Thoni se e njihni All-llahun , por nuk jeni duke e adhuruar atė;

2. Jeni duke e lexuar Kur’anin, por nuk jeni duke vepruar me tė;

3. Thoni se e duani tė Dėrguarin e All-llahut , por nuk jeni duke vepruar sipas traditės (sunnetit) tė tij,
4. Thoni se shejtani ėshtė armiku mė i madh i juaj, por pėrsėri e pasoni atė;

5. Thoni se i frikoheni zjarrit tė Xhehe-nnemit, por nuk veproni vepra, tė cilat do t’ju kishin larguar nga ai zjarr;

6. Gjithashtu thoni se e doni Xhennetin, por nuk veproni vepra, tė cilat do t’ju kishin afruar kah ai;

7. Thoni se vdekja ėshtė hak (e vėrtetė e pamohueshme), por nuk po pregaditeni pėr tė.

8. Jeni duke i zbuluar veprat e turpshme tė tjerėve, ndėrsa veten tuaj po e harroni;

9. Jeni duke i shfrytėzuar begatitė (ni’metet) e All-llahut duke mos e falėnderuar Atė dhe

10. Shpesh po i pėrcillni tė vdekurit nėpėr varreza, por nuk po mirrni mėsim nga kjo vepėr!”

Ibrahim Ed`hem
albislam
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi