Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

DV: Procesi i votimit po ecėn nė mėnyrė tė rregullt

Shko poshtė

DV: Procesi i votimit po ecėn nė mėnyrė tė rregullt

Mesazh nga *lissa* prej Sun Jan 31, 2010 7:24 am

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia nė Veprim”, ka paraqitur
tė gjeturat e para nga terreni, bazuar nė raportet e vėzhguesve tė
kėtij koalicioni, pėr zgjedhjet e raundit tė tretė pėr zgjedhjet lokale
nė Prizren dhe Lipjan.Bazuar nė tė dhėnat deri nė orėn 10:00, nė pėrgjithėsi, procesi i
votimit ėshtė zhvilluar i rregullt, me pėrjashtim tė disa vonesa tė
vogla nė hapjen e disa vendvotimeve, mungesės nė disa rasteve tė disa
komisionerėve, si dhe problemeve teknike si mungesa e ngjyrės sė
vulave, etj.

Deri nė orėn 10:00, vonesa deri nė 45 minuta nė Komunėn e Prizrenit
ka pasur nė ShF Motrat Qiriazi - 2004a, SHF Gjon Buzuku -2005a, SHF
Mustafa Bakia -2005x, Fshati Kushnin -2050a (pėr shkak te kushteve te
renda atmosferike), Zym, -2024a (probleme me ngjyrėn pėr vula te
fletėvotimeve), Hoqė e Qytetit-vendvotimi 2026a/03, Lugishtė e Hasit -
2030a, SHF Gani Qavdėrbasha- vendvotimi 2042a/09, SHF Leke Dukagjini-
vendvotimi 2007a/01 (pėr shkak tė mungesė sė ngjyrės pėr vulė tė
fletėvotimeve).

Ndėrkaq, qendra e votimeve nė fshatin Novakė (vendbanim i banuar me
serbė), nuk ėshtė hapur fare. Nė fshatin Randobravė ėshtė raportuar se
vėzhguesit e partive politike kanė asistuar votuesit, si dhe menaxheri
i qendrės ka insistuar qė njė votuesi t’i lejohet votimi me kopje tė
letėrnjoftimit.

Nė Komunėn e Lipjanit janė raportuar vonesa nė qendrėn e votimit nė Ruvc tė Ri - 1323E.
“Demokracia nė Veprim” ka tė angazhuar rreth 300 vėzhgues pėr zgjedhjet e raundit tė tretė nė Komunėn e Prizrenit dhe Lipjanit.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi