Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Vdiq Fadil Ferati, kryetar i komunės sė Istogut

Shko poshtė

Vdiq Fadil Ferati, kryetar i komunės sė Istogut

Mesazh nga *lissa* prej Sat Jan 30, 2010 9:12 am

Pas njė sėmundje tė gjatė dhe tė rėndė, sot, nė orėt e hershme
tė mėngjesit, nė njė spital nė Gjermani, nė moshėn 50-vjeēare, vdiq
nėnkryetari i Lidhjes Demokratike tė Kosovės dhe kryetari i rizgjedhur
i komunės sė Istogut nė zgjedhjet lokale tė 15 nėntorit, Fadil Ferati.

Me
kėtė rast Presidenti i Kosovės, Fatmir Sejdiu, i ka dėrguar njė
telegram ngushėllimi familjes Ferati, e cila humbi mė tė dashurin e
saj, Fadil Ferati, kryetar i Komunės sė Istogut dhe nėnkryetar i
Lidhjes Demokratike tė Kosovės.

“Fadil Ferati ka dhėnė kontribut tė veēantė pėr ndėrtimin dhe
forcimin e institucioneve tė Republikės sė Kosovės. Ai ka qenė kryetar
i Komunės sė Istogut nė mandatin e kaluar. Qytetarėt e kėsaj komune, nė
zgjedhjet e fundit tė nivelit lokal, tė parat pas pavarėsisė sė vendit
tonė, me votėn e lirė i dhanė sėrish Fadilit besimin qė t’iu prijė edhe
nė katėr vjetėt e ardhshme. Fitorja e tij nė kėto zgjedhje ridėshmoi se
ai kishte arritur paktin e mirėbesimit me qytetarėt e kėsaj komune”,
shkruan nw telegramin e tij presidenti Sejdiu.

Duke shprehur bindjen se virtytet e tij do tė kujtohen pėrherė nga
qytetarėt e Kosovės, presidenti Sejdiu ka thėnė se Fadil Ferati ka qenė
njė njeri i dashur pėr tė gjithė dhe e ka pasur vite me radhė pėrkrah
nė punė, ndaj lajmin e hidhur pėr ndarjen e tij nga jeta e pėrjeton me
pikėllim tė thellė.

Me kėtė rast, edhe Kryesia e LDK-sė i ka shprehur ngushėllime
familjes Ferati, qytetarėve tė Istogut dhe gjithė Kosovės pėr ndarjen
nga jeta tė Feratit.

“Nė emėr tė Asociacionit tė Komunave tė Kosovės dhe nė emrin tim personal
shpreh nguėshllimet mė tė thella familjes sė kryetarit Ferati,
administratės komunale tė Istogut dhe gjithė qytetarėve tė saj”, thuhet
ndėrkaq nė telegramin e Bajram Rexhepit, kryetar i Asociacionit tė
Komunave tė Kosovės.

Tė gjitha detajet rreth organizimit tė ceremonisė sė varrimit tė
nėnkryetarit tė LDK-sė, Fadil Ferati, do tė bėhen publike shumė shpejt,
thuhet nė njė njoftim tė Zyrės sė informacionit tė LDK-sė.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi