Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

LDK-ja bėhet me 33 deputetė?

Shko poshtė

LDK-ja bėhet me 33 deputetė?

Mesazh nga *lissa* prej Sat Jan 30, 2010 9:06 am

Grupi Parlamentar
i LDK-sė ėshtė fuqizuar nga 26 deputetė nė 33, duke e zvogėluar
distancėn nė tre vetė, nė raport me partnerin e saj tė koalicionit,
PDK-nė, qė tani ka 36. Grupi parlamentar i LDK-sė, siē raporton e
pėrditshmja “Bota sot”, hyn nė koalicion me Grupin parlamentar pėr
integrim, i formuar tė premten nė Kuvendin e Kosovės.
Nėnkryetari
i LDK-sė, njėherėsh kryetar i Grupit parlamentar tė kėsaj partie, Lutfi
Haziri shprehu optimizmin se me kėtė koalicion tė ri LDK-ja po
fuqizohet shumė dhe kjo fuqi e re do tė reflektojė edhe nė
institucione, ku do tė ketė mundėsi tė reja edhe pėr partnerėt
minoritarė – sipas parimit tė planit gjithėpėrfshirės, qė tani mė –
sipas tij – ėshtė edhe obligim kushtetues, edhe nė Kuvend, edhe nė
qeveri edhe nė pushtet lokal.

Njė synim tė tillė e shprehėn edhe deputetėt minoritarė, tė cilėt e pėrbėjnė kėtė grup serbėt, boshnjakėt dhe tė tjerė.
Grupin e ri parlamentar e pėrbėjnė kėta deputetė: Danush Ademi, pa
grup parlamentar, Branislav Grbic, pa grup (tash kryetar), Dragisa
Miric, Mihajlo Scepanovic, Vezira Emrush, Numan Balic SDA, Vladimir
Todorovic.

Aktualisht grupi i tretė parlamentar nė Kuvendin e Kosovės ėshtė ai
i AAK-sė qė ka 13 deputetė, ndėrsa pasohet nga ai i AKR-sė me 10, dhe
po me 10 deputetė ėshtė edhe grupi i LDD-sė. Tė paktėn edhe 5 deputet
vazhdojnė tė mos kenė grup parlamentar. /BS/
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi