Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kuvendi i Kosovės bėhet me tre deputetė tė rinj

Shko poshtė

Kuvendi i Kosovės bėhet me tre deputetė tė rinj

Mesazh nga *lissa* prej Sat Jan 23, 2010 6:44 am

Bujar Dugolli nuk ėshtė mė anėtar i AAK-sė, por kjo nuk
prish punė qė ai si anėtar i listės sė AAK-sė nga viti 2007 tė hyjė nė
Kuvendin e Kosovės. Komisioni Qendror Zgjedhor e ka kryer punėn siē e
parasheh ligji kėshtu qė Bujar Dugolli, Lutfi Zharku dhe Petar Miletiq
tė mund tė ushtrojnė detyrėn e deputetit nė Kuvendin e Kosovės.Tė premten, Komisioni Qendror Zgjedhor me njėmbėdhjetė vota pro e ka
miratuar rekomandimin e ardhur nga Zyra Ligjore e kėtij organizmi tė
adresuar te presidenti i Kosovės pėr zėvendėsimin e deputetėve tė
Kuvendit tė Kosovės, si pasojė e rrethanave tė krijuara pas zgjedhjeve
lokale tė mbajtura nė nėntor tė vitit tė kaluar - 2009.

Ligji pėr zgjedhjet nė Kosovė thotė se nė rast se ndonjė nga
deputetėt aktualė lirojnė ulėsen pėr ēfarėdo arsye, atėherė ėshtė
kryetari i Kuvendit tė Kosovės ai i cili duhet ta iniciojė procedurėn e
zėvendėsimit me anė tė njė shkrese dėrguar presidentit tė Kosovės.

Mė pas, presidenti e njofton KQZ-nė pėr situatėn dhe kėrkon nga
KQZ-ja ta shikojė listėn e kandidatėve pėr ta certifikuar deputetin e
ri. Pasi presidenti e merr njoftimin nga KQZ-, ai menjėherė e informon
kryetarin e Kuvendit pėr vendimin e KQZ-sė.

“Komisioni Qendror Zgjedhor i rekomandon presidentit tė Kosovės qė
Bujar Dugolli nga AAK-ja ta zėvendėsojė Rasim Selmanajn, i zgjedhur
kryetar komune nė Deēan, Petar Miletiq nga PLPS ta zėvendėsojė Bojan
Stojanoviqin, i zgjedhur kryetar komune nė Graēanicė dhe Lutfi Zharku
nga LDK ta zėvendėsojė Agim Veliun, i zgjedhur kryetar komune nė
Podujevė”, ka kumtuar udhėzimin e KQZ-sė Alban Muriqi.

Qė tė tre deputetėt e rinj: Bujar Dugolli, Lutfi Zharku dhe Petar
Miletiq, kishin mbetur tė parėt nė “listat e pritjes” sė partive tė
tyre, pėr t’u futur nė Kuvendin e Kosovės pas zgjedhjeve parlamentare
tė vitit 2007. /Koha/
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi