Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Qeveria e vlerėson si sukses takimin e KS-sė

Shko poshtė

Qeveria e vlerėson si sukses takimin e KS-sė

Mesazh nga *lissa* prej Sat Jan 23, 2010 6:43 am

Kryeministri Hashim Thaēi e ka cilėsuar si tė suksesshėm
takimin e Kėshillit tė Sigurimit pėr Kosovėn, e nė veēanti paraqitjen e
shefit tė diplomacisė kosovare.Thaēi, nė mbledhjen e Qeverisė sė Kosovės, para kabinetit qeveritar,
e ka lavdėruar edhe raportin e ministrit tė Jashtėm tė Kosovės, Skėnder
Hyseni, qė e ka prezantuar para pėrfaqėsueseve tė shteteve anėtare tė
OKB-sė, pėr zhvillimet e fundit nė vend.

“Mbledhja e mbrėmshme e Kėshillit tė Sigurimit e Organizatės sė
Kombeve tė Bashkuara ishte jashtėzakonisht e suksesshme pėr Republikėn
e Kosovės”.

“Paraqitja e ministrit tė Jashtėm, zotit Hyseni, ishte
jashtėzakonisht dinjitoze shumė argumentuese dhe vlerėsim i progresit
tė arritur nė Republikėn e Kosovės; progres ky i arritur si shtet i
pavarur sovran dhe demokratik, vend demokratik dhe shumetnik me
fqinjėsi tė mirė, me stabilitet rajonal dhe perspektivė
euro-atlantike”, ka vlerėsuar Thaēi.

Pėrderisa presidenti i Serbisė, Boris Tadiq, edhe mbrėmė ka
kundėrshtuar strategjinė pėr veriun e Kosovės, e hartuar nga ICO-ja dhe
Qeveria, e cila, sipas tij, do ta destabilizojė Kosovėn, kryeministri
Thaēi ka thėnė se strategjia do tė jetė shumė efikase nė sundimin e
ligjit.

“Edhe strategjia e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės dhe e
autoriteteve dhe mekanizmave ndėrkombėtarė, ėshtė jashtėzakonisht e
pėrgjegjshme, e matur dhe do tė jetė shumė efikase, nė veēanti me
sundimin e rendit dhe ligjit, si dhe legjitimimin e tri komunave tė
reja pėrmes procesit elektoral”.

“Gjithashtu, edhe krijimin e komunės sė veriut, pėrmes njė procesi
demokratik, nė pėrputhshmėri tė plotė me dokumentin e presidentit
Ahtisari, por edhe angazhimet tona shtesė pėr zhvillimin socio-ekonomik
edhe nė veri tė Mitrovicės”, ka thėnė Thaēi.

Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, ka ftuar tė gjithė ministrat
qė me pėrpikėri dhe angazhime shtesė, t’i kryejnė tė gjitha obligimet
qė kanė tė bėjnė me implementimin e strategjisė, nė mėnyrė qė ajo sa mė
parė tė fillojė sė zbatuari. /REL/
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi