Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Situata nė Kosovė e qėndrueshme por e brishtė

Shko poshtė

Situata nė Kosovė e qėndrueshme por e brishtė

Mesazh nga blina-- prej Sat Jan 23, 2010 2:06 am

Situata nė Kosovė e qėndrueshme por e brishtė


Kosova
veriore mbetet qendėr e nxehtė mes tensioneve tė vazhdueshme ndėrmjet
serbėve tė Kosovės dhe komuniteteve shqiptare, tha nė njė takim tė
Kėshillit tė Sigurimit pėr Kosovės shefi i UNMIK-ut, Lamberto Zannier.Duke
folur pėr rrethanat nė Kosovė, i dėrguar special i sekretarit tė
pėrgjithshėm tė OKB-sė tha se situata nė vend ėshtė e qėndrueshme por e
brishtė. Ai pėrmendi disa raste nė veriun e Kosovės ku ka patur
pėrleshje mes shqiptarėve dhe serbėve. Ndėrtimi i shtėpive nga
shqiptarėt pėrtej vijės sė rėnė dakord nga administrata e UNMIK-ut nė
Kosovė, tha ai, shkaktoi zemėrim tek serbėt tė cilėt i vunė zjarrin njė
makine.
“Ėshtė e qartė se UNMIK-u duhet tė vazhdojė tė mbikėqyrė procesin e
rindėrtimit dhe vėzhgojė situatėn nga afėr pėr tu siguruar se tė gjitha
komunitete respektojnė marrėveshjet ekzistuese pėr tė siguruar
stabilitetin dhe mbarėvajtjen e komunikimit tė efektshėm.”
Nė raportin e fundit tė lėshuar nga sekretari i pėrgjithshėm i
Kombeve tė Bashkuara, thuhet se ndėrkohė qė tensionet kanė rėnė dukshėm
nė veri tė vendit, ende vazhdojnė tė ndodhin incidente nė Mitrovicėn
veriore, qė ėshtė njė shkak pėr tu shqetėsuar. I dėrguari special i
sekretarit tė pėrgjithshėm tė OKB-sė, Zannier tha se situata nė
Mitrovicė kėrkon pėrpjekje tė qėndrueshme dhe angazhim tė vazhdueshėm
me popullsinė e atyre zonave. Ai tha se ėshtė i nevojshėm vazhdimi i
konsultimeve dhe bashkėpunimit me tė gjithė faktorėt e rėndėsishėm.
Shefi i UNMIK-ut, Zannier theksoi mirėkuptimin me autoritetet e
Kosovės mbi rolin e mundshėm tė kėsaj organizate pėr tė promovuar
zhvillim ekonomik dhe qėndrueshmėri. Ai tha se stabiliteti afatgjatė
dhe zhvillimi i Kosovės varet nga suksesi qė do tė ketė procesi i
ripajtimit mes komuniteteve
blina--
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi