Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kosova nė rrugėn e integrimeve evropiane

Shko poshtė

Kosova nė rrugėn e integrimeve evropiane

Mesazh nga blina-- prej Sat Jan 23, 2010 2:04 am

Kosova nė rrugėn e integrimeve evropiane


Pavarėsia
e Kosovės ėshtė proces i pakthyeshėm dhe se tashmė Kosova ėshtė nė
rrugėtim drejt anėtarėsimit nė Bashkimin Evropian dhe strukturat e
tjera euroatlantike, ka thėnė tė premten ambasadorja e SHBA-ve nė OKB,
Rosemary DiCarlo, gjatė mbledhjes sė Kėshillit tė Sigurimit, cili
diskutoi mbi raportin e sekretarit tė pėrgjithshėm, Ban Ki-moon pėr
gjendjen nė Kosovė nė tre muajt e fundit.DiCarlo ka
pėrshėndetur progresin e arritur nė Kosovė, ndėrsa ka shtuar se SHBA-tė
mbėshtesin pėrpjekjet e tė gjithėve pėr t’u integruar nė Evropė dhe nė
tė gjitha strukturat euroatlantike.
Ambasadorja amerikane ka vlerėsuar zgjedhjet lokale tė 15 nėntorit
nė Kosovė, si dhe formimin e komunave tė reja serbe dhe atyre qė janė
nė proces tė formimit. Megjithatė, ajo tėrhoqi vėrejtjen se strukturat
paralele serbe nė veri vazhdojnė tė kėrcėnojnė stabilitetin e Kosovės.
Ndryshe nga disa vende qė se kanė njohur ende Kosovėn, tė cilėt i
janė drejtuar pėrfaqėsuesit tė Kosovės Skender Hysenit me “zotėri
Hyseni” pėrfaqėsuesi francez, ai britanik, amerikan etj., gjatė
mbledhjes sė Kėshillit tė Sigurimit, e kanė theksuar funksionin e tij
tė plotė si ministėr i Jashtėm i Republikės sė Kosovės.
blina--
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi