Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Koktej pėr Grupin e Miqėsisė Kosovė-Gjermani

Shko poshtė

Koktej pėr Grupin e Miqėsisė Kosovė-Gjermani

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:05 am

Koktej pėr Grupin e Miqėsisė Kosovė-Gjermani


Me
rastin e inaugurimit tė Grupit tė Miqėsisė Kosovė- Gjermani, deputeti
Arsim Rexhepi, nė cilėsinė e kryetarit tė Grupit tė Miqėsisė organizoi
tw hwnwn njw koktej rasti.Nė kėtė ceremoni merrnin pjesė
Jakup Krasniqi, kryetar i Kuvendit tė Kosovės, ambasadori gjerman,
Hans- Dieter Steinbach, anėtar tė Kryesisė sė Kuvendit, shefat e
grupeve parlamentare, si dhe anėtarė tė Grupit tė Miqėsisė Kosovė –
Gjermani.
“Ėshtė simbolik fakti qė nė prag tė dy vjetorit tė Pavarėsisė sė
Kosovės, edhe formalisht tė lidhim miqėsi mes parlamenteve tona”, u
shpreh Krasniqi.
Kryeparlamentari i Kosovės theksoi se pėrkushtimet tona pėr miqėsi
tė ndėrsjellė do tė jenė tė vazhdueshme. ”Ndihma e Gjermanisė ka qenė
nė shumė fusha, e veēanėrisht nė atė politike, dhe meritė tė veēantė
pėr kėtė ka ambasadori Steinbach”, tha Krasniqi.
Ndėrkaq, ambasadori Steinbach u shpreh se, edhe pėrkundėr agjendės
sė ngjeshur qė ka Kuvendi i Kosovės, gėzon fakti se ai po bėn pėrpjekje
tė vazhdueshme pėr avancimin e raporteve ndėrmjet popujve dhe
institucioneve tė tė dy vendeve. Ambasadori gjerman tha se nė vitin
2010 do tė bėjmė pėrpjekje intensive qė Bundestagu Gjerman dhe Kuvendi
i Kosovės tė thellojnė edhe mė shumė bashkėpunimin mes vete.
Nė vazhdim, kryetari i grupit Kosovė- Gjermani, deputeti Rexhepi, u
shpreh se, ėshtė ndjenjė e veēantė tė jesh pjesėmarrės i njė nisme tė
tillė, pėr tė kurorėzuar edhe nė kėtė formė mi
blina--
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi