Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Me degjoni edhe pse jam i vogel

Shko poshtė

Me degjoni edhe pse jam i vogel

Mesazh nga NoOrA prej Sun Jan 17, 2010 6:27 am

Mė dėgjoni edhe pse jam i vogėl – Mė keni fėmijė, mė doni por mos mė llastoni, sepse nuk mund tė kem ēdo gjė qė kėrkoj. – Mė edukoni qė tė jem i vendosur, sepse kėtė e dua shumė, si dhe vetėm atėherė mund t’i shoh gjėrat reale. – Mos pėrdorni forcė mbi mua e as trysni, sepse kjo mė mėson qė tė bėhem i tillė nė jetė, madje edhe ndaj tė pafajshmėve. – Mė udhėzoni me kėshillė e butėsi, bėhuni tolerant kur mė mėsoni, sepse jam i vogėl. – Mos mė premtoni atė qė s’mund ta realizoni, sepse nga kėrkesat e mia detyroheni tė gėnjeni, kurse unė mund ta mėsoj si gjest normal. – Unė jam i vogėl, shpesh mund tė flas fjalė pėr t’ju shqetėsuar juve, por ju gjeni mėnyrėn dhe metodėn qė t’mė ngadhėnjeni e jo tė bini pre e provokimeve tė mia, tė cilat, nėse s’mi evitoni me kujdes, mund tė mė bėhen shumė tė preferuara. – Edhe pse jam shumė i vogėl, mos mė trajtoni bebe, sepse kurrė s’mund tė mė jepni edukatėn e duhur. – Si ēdo fėmijė, edhe unė kam shprehi tė mira e tė liga, por ju mos u bėni tė tepėrt, qė tė mė akuzoni e tė mė qortoni nė ēdo kohė e moment, sepse unė kam inat dhe pastaj bėj gabime me qėllim – Ngaqė jam rritur pak, shumė gjėra di t’i bėj vet, mė lejoni t’i bėj e jo tė m’i bėni ju, sepse ma humbisni vetėbesimin e ma shtoni varėsinė nga ju . – Tė gabosh ėshtė diēka normale, por tė korrigjosh ėshtė humane, andaj, nėse unė gaboj, mos mė korrigjoni nė prani tė tjerėve, sepse s’ka efekt. Do tė jeni tė suksesshėm nėse kėtė e bėni me qetėsi kur jemi vetėm. – Nėse jam nė ndonjė situatė jo tė pėlqyeshme pėr ju, nėse mė gjeni duke u grindur me shokėt, mos mė kritikoni nė prani tė tyre, sepse nė ato momente mė humb kontrolli e mund t’ju fyej edhe juve. Gjeni mėnyrė tė butė, mė ndani nga ajo zjarrmi dhe pasi tė qetėsohem, mė kėshilloni dhe mė kritikoni. – Gabimet qė bėj, m’i korrigjoni si prind i mirė, e jo tė ma mbushėsh kokėn me fjalėn mėkat, mėkat, mėkat, sepse unė jam njeri e jo engjėll, dua tė mėsohem nga ju qė kur tė gaboj apo mėkatoj, tė di tė pendohem. – Nėse e teproni me kėrkesat tuaja qė tė ju sqaroj pse kam gabuar, sidomos nė ato gabime tė cilat i kam bėrė pa vetėdijen time, mė bėni tė jem i pasjellshėm dhe fyes edhe me qėllim, ndoshta edhe ndaj jush. – Frika ėshtė pjesė e pandashme e njeriut, sidomos e fėmijės, edhe pse tė jam i sinqertė gjithnjė, ndodh qė ndonjėherė tė gėnjej, andaj mos gjykoni gjithmonė nė bazė tė sinqeritetit tim. – Nėse gjithmonė vetėm mė predikoni, do mė bezdisni dhe, nga bezdia detyrohem t’i shpalos edhe tė kėqijat qė di, e ti do ēuditesh, madje, edhe do dėshpėrohesh . – Nėse njeri mė qorton, tė mos mė pėrkrahė tjetri, sepse unė krijoj bindje tė gabuar pėr ju, mendoj qė s’keni autoritet e dashuri tė ndėrsjellė nė mes vetes. – Kujdes kur jam nė gjumė, mos flisni fjalė a shprehje tė ulėta, sepse unė ka mundėsi tė jem zgjuar po ju nuk e dini. – Unė i dua filmat, sidomos ata pėr fėmijė, por i urrej skenat e juaja si nė film, kur ju grindeni nė praninė time. – Nėse ju hidhėrojnė gjyshėrit e mi, mos i fyeni nė praninė time, as mos mė thoni gjė keq pėr ta, e urrej kėtė gjė sepse unė i dua. – Nėse s’mė edukoni tė jem i kujdesshėm gjatė tė ushqyerit, do t’ju turpėroj nė ēdo rast kur ne ushqehemi nė prani tė tjerėve po edhe tuajėn. – Para gjumit, nėse s’mė edukoni qė t’i laj duart, kėmbėt, dhėmbėt e tė vishem me pizhame, unė do tė shtrihem me rrobat qė kam mbajtur dhe luajtur gjatė tėrė ditės, kėtė e bėj sepse s’kam njohuri qė nuk duhet bėrė. – U lodha me kėrkesa e dėshira o prindėrit e mi, e tėra ka qėllimin qė nė mua tė formoni identitet dhe personalitet me norma tė qarta e tė drejta ashtu siē e ka lėnė tė porositur Muhamedi alejhi salatu ue selam.
Ju do shumė fėmija juaj!

Shkeputur nga:www.albislam.com
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi