Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Shitje rekorde tė BlackBerry

Shko poshtė

Shitje rekorde tė BlackBerry

Mesazh nga sam1r prej Sat Sep 26, 2009 2:21 am

Shitje rekorde tė BlackBerry

Kompania Research in Motion (RIM) ka publikuar rezultatet pėr tremujorin fiskal veror, nė mes muajit qershor e gusht janė shitur 8.3 milionė BlackBerry. Ky rezultat ėshtė i madh se ai i deritanishmi mė i miri i cili ka qenė 7.8 milionė.

Gjithashtu, janė publikuar shifrat se aktualisht ka 32 milionė pėrdorues tė BlackBerry, derisa gjysma e pajisjeve tė shitura gjatė verės kanė nė duart e pėrdoruesve tė rinj.

Megjithatė, pėrkundėr shitjeve rekorde tė shitjes dhe pėrfitimeve pėr 3% mė tė mėdha tė cilat gjithsej janė 3.53 miliardė dollarė, pėrfitimi i pėrgjithshėm i kompanisė ėshtė pėr 26% mė e dobėt sesa nė tremujorin pranveror.

Pėr tremujorin vjeshtor RIM pret katėr milionė pėrdorues tė ri dhe pėrfitime nė mes tė 3.6 deri nė 3.85 miliardė dollarė.

________________________________________________________________________________


avatar
sam1r
Be proud [If you're a muslim]
Be proud [If you're a muslim]

Numri i postimeve : 1052
Age : 28
Registration date : 16/11/2007

http://www.shoqeriavirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi