Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Pendimi i njė mėsuesi nė duart e njė nxėnėsi tė vogėl...

Shko poshtė

Pendimi i njė mėsuesi nė duart e njė nxėnėsi tė vogėl...

Mesazh nga NoOrA prej Fri Jan 15, 2010 3:18 am

Njė ditė prej ditėsh, djaloshi i cili nuk kishte kaluar moshėn shtatė vjeēare u kthye nga shkolla duke qarė. Kur e pa nėna e tij e pyeti pėr shkakun e tė qajturit? Ai i tregoi se njėri prej mėsuesve tė tij e kishte rrahur dhe e kishte fyer. Zemra e nėnės nuk e pėrballoi dot kėtė qė i kishte ndodhur birit tė saj.
Tė nesėrmen, thirri nė shkollė dhe e pyeti mėsuesin pėr shkakun e rrahjes sė birit tė saj tė vogėl dhe se ēfarė kishte bėrė ai. Ai i tha: Ai shumė lozė nė klasė, flet shumė e poashtu lėviz tepėr, ai refuzoi nėnshtrimin ndaj urdhėrave dhe u tregua i pasjellshėm.
Nėna heshti dhe nuk dha asnjė pėrgjigje. Kur djali u kthye nga shkolla, ajo i tregoi ēfarė i kishte thėnė mėsuesi. Djali tha: Po, kėshtu ka ndodhur.
Shenjat e habisė u shfaqen nė fytyrėn e nėnės dhe i tha djalit e hidhėruar: E pse e bėrė kėtė?!
Pėrgjigja ishte e ēuditshme, djali tha: Ngase mėsuesi nuk ėshtė praktikues i fesė, thith duhanin e unė e kam kėshilluar disa herė e ai nuk mė dėgjoi!! Unė nuk dita se si ta shpreh ndryshe hidhėrimin dhe urrejtjen time pėr veprėn e tij pėrveē tė tregohem i paedukuar nė orėn e tij.
Kur dėgjoi nėna kėto fjalė, shenjat e habisė dhe hidhėrimit u larguan nga fytyra e saj, e sidomos duke ditur se ai ėshtė fėmijė i vogėl nė zemrėn e tij bartė tė gjitha kuptimet e pafajėsisė. Mirėpo, ajo prapė se prapė donte ta vėrtetonte kėtė gjė. E thirri mėsuesin dhe i tregoi pėr fjalėt e djalit tė saj. Atė e kapi njėfarė tronditje e i tha asaj: Pasha Allahun, atė qė e ka thėnė ai ėshtė e vėrtetė, e unė prej kėtij momenti pendohem nga ēdo gjė qė e hidhėron Allahun e Lartėsuar, merita pėr kėtė sė pari i takon Allahut e pastaj ty dhe birit tėnd tė vogėl.


Pėrktheu:
Abedin Haxhiaj
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi