Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

POZI

Shko poshtė

POZI

Mesazh nga ~Lira~ prej Mon Jan 11, 2010 9:13 am

Jam vetem me Zotin


O Zoti im,
Yjet nė qiell
Po ndriēojnė,
Njerėzit nė gjumė
Po ėndėrrojnė.
Mbretėrit,
Sundimtarėt,
Kanė mbyllur dyert,
Janė ngujuar.
Tė dashuruarit
Janė bashkuar.
Vetėm unė
Jam vetėm,
Por,
Nuk rri kot,
Tė pėrkujtoj Ty,
Tė pėrmendi,
O i Madhi Zot!
avatar
~Lira~
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 21
Registration date : 23/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POZI

Mesazh nga ~Lira~ prej Mon Jan 11, 2010 9:14 am

VĖLLEZĖR TĖ DASHUR

Vėllezėr tė dashur qė kėrkoni tė jetoni qetė,
Gjithnjė kuvendoni e mos thoni se e di vetė.

Mbajuni tė drejtės se aty ėshtė shpėtimi,
Sepse tek tradhtia nuk ka kurrfarė fitimi.

Nė univers asgjė nuk ėshtė e ērregullt,
Madje edhe planetet qarkullojnė tė rregullt.

Studioni tė dy jetėt pėr tė mos u penduar,
Tė mos harroni se ku keni pėr tė shkuar.

Ruzulli tokėsor ėshtė njė urė e vjetėr,
Plotėsoni detyrat se nuk ka rrugė tjetėr.
Ne duhet tė zgjohemi pak mė herėt,
Qė tė mos pendohemi si ata tė tjerėt.

Urdhėrat e Krijuesit pranoji si burrė,
E fitoji mirėsitė qė nuk sosėn kurrė.

Mos harro se ke ardhur pėr t’u provuar,
Se pas pak kohe ke pėr tė shkuar.

Mos i bėn kujt keq vėlla ti nė kėtė jetė,
Se kėnaqėsia pėrrallore atje po tė pret.

Kujdesu vėlla jetės sė pėrkohshme,
Se ke pėrpara njė jetė tė pėrhershme.

O vėlla! Tė mos tė mashtrojnė ty armiqtė,
Mos i beso atyre edhe kur tė thojnė shpirt.

Zgjidhe mikun e mirė pėr kokė e pėr shtatė,
Mos puno pa logjikė se mbetesh duarthatė.

Zoti tė ka pajisur me shumė lloj shqisash,
Ty tė ka ndėrtuar prej disa trilionė qelizash.

Shih aeroplanin madhėshtor qė e ndėrtoi dikush,
Por mushkonjėn e vogėl nuk mundet askush.
avatar
~Lira~
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 21
Registration date : 23/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POZI

Mesazh nga NoOrA prej Mon Jan 11, 2010 9:24 am

Selam Alejkum Lira


Kto Poezi Moter mundesh mi postu egziston Tema Poezi Islame..
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: POZI

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi